POLITYKA

Imigranci znowu szturmują Europę!

Upchnięci w samochodach, między siedzeniami, a nawet w bagażnikach. Tak w nielegalny sposób usiłują przedostać się przez nasz kraj na Zachód m.in. Syryjczycy, Turcy czy Czeczeni. Wraz z napływem nielegalnych imigrantów swoją aktywność nasiliły zorganizowane szajki, zajmujące się przemytem ludzi.

 

W ciągu trzech kwartałów 2016 r. na nielegalnym przekroczeniu polskich granic zostało przyłapanych blisko 5,7 tys. cudzoziemców (o ok. 380 więcej niż w tym samym czasie roku poprzedniego), z czego 4,3 tys. – na wjeździe do Polski. Ilu z obcokrajowców zafundowało sobie podróż, płacąc za nią zorganizowanym gangom przemytników – nie wiadomo.

 

 

 

Część osób trafiła do Polski z zamiarem przedostania się na Zachód, płacąc za to przestępcom wyspecjalizowanym w przemycie ludzi.

 

 

Tak było w sprawie gangu, który rozbił Śląski Oddział Straży Granicznej. Przeciwko pięciu ostatnim członkom 17-osobowej szajki do sądu trafił właśnie akt oskarżenia. Grupą kierował Syryjczyk i jego żona, Polka. „Szlakiem bałkańskim” przerzucali uciekinierów z Syrii i Iraku. W kilka miesięcy – blisko 100 osób. Oficjalnie żyli z handlu odzieżą.

 

 

 

Z kolei jesienią 2016 r. funkcjonariusze Straży Granicznej, przy współpracy ze służbami Litwy i Łotwy, rozbili międzynarodowy gang, który organizował nielegalną migrację Wietnamczyków przez Rosję i kraje nadbałtyckie do Polski. W Polsce wpadło dwóch Czeczenów (obywateli Rosji) oraz Polak, którzy tworzyli trzon grupy.

 

 

 

Na przemycie ludzi przestępcze szajki zarabiają krocie. Polsko-syryjskie małżeństwo brało za usługę od 500 do 700 euro. Z kolei 50-latka, która wspólnie z trzema synami kierowała gangiem działającym w Małopolsce, za przerzut do Wielkiej Brytanii, m.in. Albańczyków i Ukraińców, brała po ok. 2 tys. funtów.

 

 

 

Trend będzie rosnący – ocenia Straż Graniczna – bo Zachód wciąż jawi się wielu przybyszom jako kraj szczęśliwości.

 

 

 

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Skandal dyplomatyczny! Rosja poznała tajemnice USA. Zdardził je podobno ON

Antykościelne fobie Agnieszki Holland. Pani reżyser, proszę zająć się filmami, a Kościół zostawić w spokoju

Koniec świata według islamu nastąpi w maju 2017 roku. Dlatego dokonują zamachów!

Ładuję....