WYDARZENIA

Imam nawołuje wiernych do walki w szeregach ISIS. NIEWIARYGODNE, bo to się dzieje w Europie!

Prokuratura w Prisztinie oskarżyła Shefqeta K., radykalnego imama z meczetu Mehmeda Zdobywcy w stolicy Kosowa, o namawianie ludzi, by przyłączyli się do ugrupowań terrorystycznych w Syrii i Iraku, oraz podżeganie do nienawiści na tle etnicznym.

W wydanym w poniedziałek oświadczeniu podano, że imam został także oskarżony o unikanie płacenia podatków przez jego firmę, których wartość przekracza 20 tys. euro.

 

Według prokuratury imam w latach 2013-14 podczas modłów w meczecie oraz na portalach społecznościowych nawoływał "ludzi, aby udali się do stref konfliktu w Syrii i Iraku i przyłączyli się do islamistów". Miał też podżegać do "konfliktów na tle etnicznym, rasowym i religijnym".

 

Za te czyny grozi mu kara do ośmiu lat więzienia.

 

Szacuje się, że do islamskich ugrupowań ekstremistycznych w Syrii i Iraku przyłączyło się łącznie kilkuset Albańczyków z dwumilionowego Kosowa; najprawdopodobniej do tej pory jest ich tam około 70. Według kosowskich władz w ciągu ostatniego półtora roku żaden z kosowskich Albańczyków nie wyjechał do tych krajów. (PAP)

Źródło: jo/ kar/

Komentarze

Zobacz także

W Krakowie zamiast robót drogowych będą prace ARCHEOLOGICZNE. Znaleziono niesamowite…

Wielki sukces polskiego instytutu: w ONZ został przyznany specjalny status konsultacyjny dla Ordo Iuris

o. Pelanowski: Powołanie od ojcostwa to poważna sprawa. Od jego jakości zależy…

Redakcja malydziennik
Ładuję....