ARCHIWUM

Ile kosztuje kamienica w Warszawie? Roszczenie do Nabielaka 9 kosztowały Marka M. tyle co para dżinsów!

"Marek M. kupił roszczenia do kamienicy przy ul. Nabielaka 9 za 300 zł" – poinformował podczas przesłuchania byłego sekretarza m.st. Warszawy Mirosława Kochalskiego, szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki.

"Nikt nie naciskał na mnie, bym podpisał jakąkolwiek decyzję" – tak Kochalski odpowiedział na pytanie szefa komisji Patryka Jakiego, czy ktoś na niego naciskał. Na pytanie, czy podpisał decyzję ws. Nabielaka, świadek odparł, że „pewnie tak było”. Wyjaśnił, że nie pamięta tego dokładnie, bo liczba decyzji była wtedy duża.

 

Kochalski dopytywany, czy według niego profesjonalny urzędnik powinien zwrócić uwagę na kwotę za jaką Marek M. kupił prawa do odszkodowania za kamienicę przy ul. Nabielaka 9 (300zł) odpowiedział twierdząco. "Urzędnicy, którzy zajmowali się przygotowywaniem tej decyzji (…) powinni zwrócić na to uwagę" – mówił. "Mogę nad tym ubolewać i ubolewam, że w obrocie prawnym prawami majątkowymi obracano za kwoty niewspółmierne, jest to sytuacją niedopuszczalną" – dodał.

 

Podkreślał również, że nie ma podstaw do stwierdzenia, że w czasie, kiedy zarządzał miastem urzędnicy, którzy mu podlegali wykonywali swoją pracę "w sposób nieprofesjonalny, czy niezgodny z prawem".

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

Kolejny atak drona na BELWEDER! Policja zatrzymała Łotysza!

Redakcja malydziennik

Trump nie może zrzec się pensji prezydenta. Ale zdecydował się na… A dziennikarze się z tego śmieją!

Redakcja malydziennik

Polskie społeczeństwo coraz szybciej ulega laicyzacji

Redakcja malydziennik
Ładuję....