POLITYKA

Iberyjskie media są zachwycone wizytą książęcej pary w Polsce!

Media na Półwyspie Iberyjskim obszernie relacjonują przebieg wizyty pary książęcej w Polsce. Według hiszpańskich i portugalskich dziennikarzy, odwiedziny Williama i Kate są kolejnym sukcesem dyplomatycznym Warszawy po ostatnim pobycie Donalda Trumpa w naszym kraju.

Hiszpańskie media zauważyły, że Polska w ciągu zaledwie dwóch tygodni gościła ważne osobistości ze świata wielkiej polityki.

Po wizycie Donalda Trumpa z rodziną, Polskę odwiedza teraz książę William ze swoją małżonką Kate i dziećmi. W obu przypadkach wizyty związane są z miejscami naznaczonymi przez dramatyczną historię Polski podczas II wojny światowej

— skomentowała hiszpańska telewizja TVE.

Media w Hiszpanii wskazują na dostrzegły, że w przypadku obydwu wizyt, Polacy promowali wiedzę o historii naszego kraju, szczególnie o jej heroicznych aspektach

Dziennikarze wskazali także na ważny fakt, że książę William i księżna Kate pierwszy raz zabrali ze sobą dzieci podczas oficjanlej wizyty w innym kraju w Europie.

Dzienniki „El Pais” oraz „Diario de Noticias”,publikują na swoich stronach internetowych fotoreportaże z wizyty Williama i Kate w Polsce.

Lizbońska ekonomistka w wywiadzie dla PAP stwierdziła, że przybycie Williama i Kate wraz z dziećmi do Polski wpływa pozytywnie na wizerunek Warszawy i Polski. Stwierdziła także, że zarówno wizyta Trumpa jak i brytyjskiej pary książęcej potwierdzają wiarygodność Polski jako miejsca godnego inwestycji firm z USA i UK. Prognozowała też, że BREXIT może spowodować iż Polska stanie się szczególnie atrakcyjnym miejscem dla brytyjskich spółek.

Źródło: wpolityce.pl

Komentarze

Zobacz także

To jest resocjalizacja! Więźniowie coś dobrego zrobią dla niepełnosprawnych

Redakcja malydziennik

Ohydna wypowiedź Joanny Senyszyn o Andrzeju Dudzie i jego Tacie. A to dlatego, że wychowując przyszłego prezydenta, opierał się na wierze

W Warszawie nie da się dziś … żyć! NIE WYCHODŹ Z DOMU!

Redakcja malydziennik
Ładuję....