CYWILIZACJA

"I zapamiętacie, co do was mówię". Nowy szef propagandy ISIS do Zachodu!

Abu al-Hasan al-Muhadżer został nowym szefem propagandy Państwa Islamskiego – wynika z opublikowanego w poniedziałek nagrania audio udostępnionego przez związane z dżihadystami media. Poprzedni rzecznik IS został zabity w sierpniu przez Amerykanów w Syrii.

Nagranie propagandzisty zatytułowane "I zapamiętacie, co do was mówię" zostało opublikowane na jednej ze stron internetowych. Padają w nim typowe dla Państwa Islamskiego pogróżki pod adresem krajów zachodnich, a także Rosji i Turcji, czyli krajów zaangażowanych politycznie i militarnie w konflikt w Syrii.

 

We wrześniu Stany Zjednoczone potwierdziły, że dotychczasowy rzecznik Abu Mohammed al-Adnani zginął w nalocie 30 sierpnia.

 

Adnani odgrywał kluczową rolę w propagowaniu i wzmacnianiu przesłania kalifatu IS na Bliskim Wschodzie i poza nim; stworzona przez niego kampania propagandowa okazała się skutecznym narzędziem w rekrutowaniu nowych bojowników oraz inspirowaniu działających w pojedynkę sympatyków dżihadu do przeprowadzania zamachów na ludność cywilną w Europie i Stanach Zjednoczonych.

 

Państwo Islamskie ma wiele propagandowych publikacji, w tym: wielojęzyczny "Rumijah" czyli "Rzym " (to zbiorcze określenie głównego wroga dżihadystów: Zachodu), anglojęzyczny "Dabiq" (od nazwy miasta w Syrii, które według Mahometa przed końcem świata ma stać się sceną ostatecznej bitwy muzułmanów z Rzymem), francuskojęzyczny "Dar el-Islam" ("Dom Islamu") oraz "Al-Naba" ("Nowina") wydawany w języku arabskim. Dysponuje też własną agencją prasową Amak (nazwa również pochodzi od miejsca przyszłego zwycięstwa nad niewiernymi).

 

(PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Każdego roku z mapy Polski ginie stutysięczne miasto. A będzie jeszcze gorzej. Oto główny ZABÓJCA Polaków

Sąd Najwyższy nie może poprzeć dyskryminacji i TAKICH eksperymentów – sprawa nauczycielki z Krapkowic wraca na wokandę

Redakcja malydziennik

Prof. Chazan oskarża o zniesławienie feministkę. Jej zdaniem to nie sprawa przeciw niej, ale "między ruchami prolajfowymi a resztą świata”

Redakcja malydziennik
Ładuję....