WYDARZENIA

"I zapamiętacie, co do was mówię". Nowy szef propagandy ISIS do Zachodu!

Abu al-Hasan al-Muhadżer został nowym szefem propagandy Państwa Islamskiego – wynika z opublikowanego w poniedziałek nagrania audio udostępnionego przez związane z dżihadystami media. Poprzedni rzecznik IS został zabity w sierpniu przez Amerykanów w Syrii.

Nagranie propagandzisty zatytułowane "I zapamiętacie, co do was mówię" zostało opublikowane na jednej ze stron internetowych. Padają w nim typowe dla Państwa Islamskiego pogróżki pod adresem krajów zachodnich, a także Rosji i Turcji, czyli krajów zaangażowanych politycznie i militarnie w konflikt w Syrii.

 

We wrześniu Stany Zjednoczone potwierdziły, że dotychczasowy rzecznik Abu Mohammed al-Adnani zginął w nalocie 30 sierpnia.

 

Adnani odgrywał kluczową rolę w propagowaniu i wzmacnianiu przesłania kalifatu IS na Bliskim Wschodzie i poza nim; stworzona przez niego kampania propagandowa okazała się skutecznym narzędziem w rekrutowaniu nowych bojowników oraz inspirowaniu działających w pojedynkę sympatyków dżihadu do przeprowadzania zamachów na ludność cywilną w Europie i Stanach Zjednoczonych.

 

Państwo Islamskie ma wiele propagandowych publikacji, w tym: wielojęzyczny "Rumijah" czyli "Rzym " (to zbiorcze określenie głównego wroga dżihadystów: Zachodu), anglojęzyczny "Dabiq" (od nazwy miasta w Syrii, które według Mahometa przed końcem świata ma stać się sceną ostatecznej bitwy muzułmanów z Rzymem), francuskojęzyczny "Dar el-Islam" ("Dom Islamu") oraz "Al-Naba" ("Nowina") wydawany w języku arabskim. Dysponuje też własną agencją prasową Amak (nazwa również pochodzi od miejsca przyszłego zwycięstwa nad niewiernymi).

 

(PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Szokująca relacja służb z Grenfell: odnaleziono 79 ofiar, ale poszukiwania potrwają nawet do…

Redakcja malydziennik

SZOK! Dostawał 500 plus, teraz musi zwrócić 11 tys. zł! Wszystko dlatego, że…

Adam Gaafar

Miejsce TYLKO dla kobiet, czyli walka z plagą molestowania

Redakcja malydziennik
Ładuję....