ARCHIWUM

I to są kary. "Tylko" planował zamachy na Kapitol, a skazano go na… ZOBACZ SAM!

Na 30 lat więzienia został w poniedziałek skazany 22-letni Amerykanin z Ohio, który planował dokonanie zamachu bombowego na gmach Kapitolu w Waszyngtonie i mówił o swym poparciu dla Państwa Islamskiego.

Christopher Cornell miał zamiar zaatakować Kapitol w dniu, kiedy prezydent Barack Obama wygłaszał tam doroczne orędzie o stanie państwa.

 

W czasie procesu przyznał się do szeregu zarzutów, w tym wspierania zagranicznej organizacji terrorystycznej. Opuszczając w poniedziałek salę sądu federalnego w Cincinnati powiedział: "To Allah sprawuje kontrolę, a nie ten sędzia".

 

Cornell badał budowę bomb rurowych i kupił 2 półautomatyczne karabiny M-15 oraz 600 sztuk amunicji. Bomby te zamierzał umieścić w budynku Kapitolu, który jest siedzibą obu izb Kongresu USA, oraz w jego pobliżu. Miał też zamiar zaatakowania za pomocą broni palnej osób znajdujących się w środku gmachu – kongresmenów i urzędników.

 

Nie ma dowodu, by Amerykanin dostawał bezpośrednie polecenia od Państwa Islamskiego, aby dokonać tych ataków. Nie krył on jednak sympatii dla Państwa Islamskiego i najwyraźniej nosił się z zamiarem dokonania z własnej inicjatywy "aktów dżihadu". Poinformował też na Twitterze, że wspiera Państwo Islamskie, występując pod imieniem Raheel Mahrus Ubadyah.

 

Agenci FBI rozpoczęli obserwację Cornella po tym, gdy informator zawiadomił ich o jego podejrzanym zachowaniu. Zatrzymano go w lipcu 2015 roku. Cornell, który mieszkał na przedmieściu Cincinnati, Green Township, nigdy nie dotarł do Waszyngtonu i nie zdołał bezpośrednio zagrozić bezpieczeństwu publicznemu.

 

(PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Kapitalne spotkanie: ten Prezydent docenia prawdziwych patriotów – Andrzej Duda odwiedził Jana Olszewskiego

Redakcja malydziennik

Słyszałem w głowie „Zabij go!”. Donald Trump miał być ofiarą szaleńca

Redakcja malydziennik

Czas nauczyć Amerykanów prawdy o nazistowskich obozach koncentracyjnych! ZOBACZ FILM!

Redakcja malydziennik
Ładuję....