POLITYKA

I tak trzeba postępować z totalną opozycję! Kuchciński ukarał posłów za 16 grudnia!

Posłowie PO, m.in. Sławomir Nitras i Jan Grabiec, zostali ukarani finansowo za protest na sali posiedzeń Sejmu, który trwał od 16 grudnia ub.r. do połowy stycznia; PO będzie tę decyzję zaskarżać "wszelkimi możliwymi sposobami" – poinformował szef klubu Platformy Sławomir Neumann.

"Nie mamy jeszcze na piśmie informacji o tym i powodów tej kary, ale już wiemy, że taki wniosek został przegłosowany głosami marszałków PiS i Kukiz’15" – powiedział Neumann na piątkowej konferencji prasowej.

 

Według niego, posłowie PO zostali ukarani decyzją marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, wicemarszałków z PiS Joachima Brudzińskiego i Ryszarda Terleckiego oraz wicemarszałka Stanisława Tyszki z Kukiz’15.

 

"Traktujemy to jako absolutnie próbę zakneblowania ust opozycji, traktujemy to jako skandaliczny kolejny incydent, który marszałek Kuchciński ma na swoim sumieniu oraz marszałkowie z PiS-u i Kukiz’15" – mówił szef klubu PO.

 

"Chcą zastraszyć opozycję, chcą zastraszyć Platformę, chcą zmusić nas do tego, żebyśmy w Sejmie nie wyrażali naszych poglądów, nie krytykowali rządu – to się nie uda, nie damy się zastraszyć" – dodał Neumann.

 

Poinformował również, że PO będzie decyzję o ukaraniu posłów zaskarżać "wszelkimi możliwymi sposobami". Ocenił, że decyzje tego rodzaju mogą w przyszłości być narzędziem partii rządzącej do ograniczania wolności słowa w parlamencie.

 

Szef klubu PO zapowiedział, że Platforma będzie bronić swoich posłów i dowodzić prawdy. "Nie będziemy milczeć – żaden z naszych posłów milczeć nie będzie – tego panie marszałku może pan być pewny" – powiedział Neumann pod adresem marszałka Sejmu.

 

Stwierdził też, że "takie prowokacyjne gesty", jak kary finansowe dla posłów, nie przysłużą się poważnej debacie w Sejmie i "obniżeniu temperatury w Sejmie".

 

"Traktujemy to jako wrogi gest PiS-u w stosunku do posłów Platformy, posłów opozycji, za protest, który pan wywołał, którego pan jest sprawcą i którego pan na końcu powinien ponieść konsekwencje" – zwrócił się Neumann do marszałka Kuchcińskiego. (PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Żywe można ugotować, nie można natomiast trzymać w lodzie, bo cierpią… Obrońcy homarów zabrali głos

Redakcja malydziennik

Dobrze! Irlandia jest za życiem! A lewacka władza chce ukonstytuować morderstwo nienarodzonych

Redakcja malydziennik

ZOBACZ koniecznie do czego doprowadziło ją spotkanie z jasnowidzem! KU PRZESTRODZE!

Ładuję....