ARCHIWUM

I niech nikt teraz nie mówi, że Kościół nie dba o KOBIETY

Kościół katolicki włączył się w obchody Dnia Walki z Obrzezaniem Kobiet. Szacuje się, że to haniebne zjawisko prowokuje ok. 200 mln ofiar w co najmniej 30 krajach świata, głównie afrykańskich. Stąd też wysiłki Kościoła, by przez edukację i uświadamianie społeczeństwa jak najskuteczniej zwalczać ten problem.

Przy okazji podkreślono, że fala migracji uczyniła to zjawisko  coraz bardziej widocznym także w Europie. Dla wielu dziewcząt poddanie się obrzezaniu wiąże się nie tyle z przymusem społecznym, że np. zostaną uznane za niezdolne do małżeństwa; jest również znakiem przynależności do wspólnoty swego pochodzenia, co ma szczególne znaczenie właśnie na emigracji, gdzie wiele kobiet z powodu nieznajomości języka i braku pracy czuje się totalnie wyobcowanymi w nowym społeczeństwie.

 

Organizacja „After” niosąca pomoc emigrantkom we Włoszech szacuje, że tylko w tym kraju jest ok. 60 tys. kobiet okaleczonych w wyniku obrzezania. Pochodzą one głównie z Nigerii i Egiptu, a także z Etiopii i Erytrei.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Korwin skompromitowany i ośmieszony w brytyjskiej telewizji!

Redakcja malydziennik

Logika, relatywizm i absurdalność katolickiego świętowania Reformacji

Redakcja malydziennik

Oto jak powinna wyglądać dobra zmiana. FILM

Redakcja malydziennik
Ładuję....