POLITYKA

I co, głupio wam, pismaki? Lepiej zobaczcie, jak amerykańscy dziennikarze docenili Jarosława Kaczyńskiego

Amerykańska prasa – „New York Times” i „Washington Post” z uznaniem piszą o wczorajszym przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego w trakcie wręczenia odznaczeń im. Antoniny i Jana Żabińskich Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej.

– Jarosław Kaczyński potępił antysemityzm i mówił o "wielkim państwie Izrael" – informuje Associated Press. Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce w warszawskim ZOO. Wzięły w niej udział najwyższe władze państwowe i przedstawiciele środowisk żydowskich.

 

– Dziś antysemityzm bardzo często przejawia się jako wrogość wobec państwa Izrael, charakterystyczna dla europejskiej lewicy, ale także innych sił politycznych, które funkcjonują w Europie i odwołują się do najwyższych wartości. Izrael nie jest małym państwem, jest krajem, który udowodnił, że nie ilość ludności, a siła ducha i umysłu oraz determinacja i odwaga stanowią o wielkości narodów i państw. Izrael jest państwem na swój realny sposób wielkim jako dowód siły ducha, a także tego, że tam nad nami jest siła najwyższa, boska, która o wszystkim decyduje. Bez niej Izrael nie mógłby istnieć – powiedział prezes Kaczyński.

 

– J. Kaczyński, który rzadko wypowiada się na temat stosunków międzynarodowych, ocenił w czasie uroczystości przyznawania odznaczeń Polakom ratującym Żydów w czasie II wojny światowej, że Izrael zawdzięcza swoje istnienie "sile ducha i sile umysłu, a także determinacji i odwadze" jego obywateli – możemy przeczytać w amerykańskich mediach.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

SZOK: Belgowie będą udzielać komunii rozwodnikom, nie stosując się nawet do zaleceń z Amoris laetitia!

Redakcja malydziennik

Niemcy przykręcają kurek. Nie będą już tak hojni dla cudzoziemów

Redakcja malydziennik

Prosto z mostu. Prof. Nowak: Pycha jest zakorzeniona w kulturze niemieckiej i przytłacza inne narody

Redakcja malydziennik
Ładuję....