CYWILIZACJA

Huragany szaleją z niszczycielską siłą, a teraz jeszcze potężne trzęsienie ziemi. Na niebie pojawiły się tajemnicze kolory. Czy to zapowiedź końca świata?

Na południu Meksyku doszło do trzęsienia ziemi, którego magnituda wyniosła 8 stopni w skali Richtera. Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się 123 kilometrów na południowy zachód od miasta Pijijiapan, na głębokości około 33 kilometrów. Magnituda trzęsienia wyniosła aż 8 w 10-stopniowej skali Richtera.

Służby podają wstępnie, że istnieją obawy, iż trzęsienie spowodować mogło powstanie tsunami. PTWC (Pacific Tsunami Warning Center – red.) przekazało, że niebezpieczne fale tsunami po trzęsieniu ziemi w Meksyku mogą pojawić się u wybrzeży Gwatemali, Salwadoru, Kostaryki, Nikaragui, Panamy, Hondurasu i Ekwadoru.

 

Krajowa służba pogodowa przekazała, że nie są przewidywane tsunami na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i w Kolumbi Brytyjskiej. Geolog Randy Baldwin w rozmowie z NBC News poinformował, że było to „ogromne trzęsienie ziemi” jednak nie jest to trzęsienie ziemi, z jakim do tej pory nie mieliśmy do czynienia. 

 

Tymczasem na meksykańskim niebie zauważyć można było tajemnicze zielone i niebieskie błyski. Sejsmolog Stephen Hicks przypuszcza, że mogły być to małe eksplozje w generatorach i układach energetycznych powstałe na skutek wstrząsów. Ale czy tylko? Może to już apokaliptyczne znaki pojawiają się na niebie?

Źródło: metro.co.uk/Mały Dziennik, wprost.pl

Komentarze

Zobacz także

Dramatyczne szczegóły akcji ratunkowej w Darłówku ! Przerażajace !

Redakcja malydziennik

Oni przyjmą ZNAMIĘ BESTII! Pierwsza firma w Stanach Zjednoczonych będzie…

Facebook wyłączył dwa boty oparte na SI, po tym jak zaczęły mówić w sobie tylko znanym języku!

Redakcja malydziennik
Ładuję....