ARCHIWUM

Horror! Wiadomo, od czego zginęła 4-letnia dziewczynka z Łodzi!

Zarzut narażenia córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu mimo ciążącego obowiązku opieki nad dzieckiem – usłyszała matka 4-letniej dziewczynki. Dziecko zmarło w środę w wyniku pobicia przez konkubenta kobiety.

Poinformował o tym w czwartek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania. Dodał, że 27-letniej matce, która jest obecnie przesłuchiwana, grozi kara więzienia do lat 5.

 

W związku z tą sprawą w środę łódzka prokuratura postawiła 33-letniemu konkubentowi kobiety zarzut zabójstwa dziewczynki oraz znęcania się nad nią ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

O przedstawieniu mężczyźnie zarzutów zdecydowały ustalenia dowodowe, zwłaszcza wyniki przeprowadzonej sądowo–lekarskiej sekcji zwłok. Wskazują one, że dziewczynka co najmniej od kilku dni była ofiarą drastycznej przemocy. Przyczyną jej śmierci były rozległe obrażenia wielonarządowe, przede wszystkim rozległy uraz głowy z krwiakiem i obrzękiem mózgu. Dziecko miało złamane kości: łokciową, obojczyk i jedno z żeber. Na ciele dziewczynki stwierdzono liczne sińce. 

 

W trakcie przesłuchania mężczyzna potwierdził, że bił dziewczynkę, kiedy płakała. Pobił ją także we wtorek. Początkowo kilka razy ją uderzył, a potem rzucił dziecko na łóżko. Dziewczynka dwukrotnie uderzyła głową o drewniane oparcie łóżka. Gdy dziecko wstało, bił je w dalszym ciągu. Jak twierdził, nie chciał zabić dziecka.

 

We wtorek po południu do Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi zgłosiła się kobieta z córeczką, na której ciele widoczne były obrażenia wskazujące – zdaniem personelu medycznego – na stosowanie przemocy. Matka trzymała na rękach dziewczynkę, ubraną w jesienny strój, z twarzą otuloną w kaptur. Z informacji przekazanej przez kobietę wynikało, że dziecko spadło z huśtawki, nieopodal miejsca zamieszkania.

 

Niestety, na pomoc medyczną było za późno – dziecko już nie żyło. 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Czy można pouczać Papieża?

Redakcja malydziennik

Wielki Mistrz, który nie jest już Wielkim Mistrzem może nim za moment być

Redakcja malydziennik

Norweski Kościół Luterański błogosławi…

Redakcja malydziennik
Ładuję....