WYDARZENIA

HORROR! Ta wycieczka na pewno będzie śniła się tym dzieciom po nocach

Norweskie przedszkole Granstubben Barnehage wysłało grupę 5-latków na wycieczkę, dzięki której dzieci miały lepiej poznać życie Lapończyków – potomków pierwszych mieszkańców regionu. W czasie wycieczki dzieci zobaczyły m.in. jak zabija się i skóruje renifery. Zdjęcia z wycieczki, które pojawiły się w mediach społecznościowych, ściągnęły na dyrekcję przedszkola falę krytyki.

Sprawa stała się głośna po tym, jak przedszkole umieściło na Facebooku zdjęcia dzieci obserwujących zakrwawione skóry reniferów, a także zdjęcia oskórowanych tusz zwierzęcych.

Dag Olav Stoelan, dyrektor przedszkola wyjaśnił, że wycieczka miała być okazją dla dzieci na poznanie zwyczajów Lapończyków, dla których hodowla reniferów jest głównym źródłem zarobkowania.

 

– W naszej części kraju jest mnóstwo reniferów. Nie pierwszy raz pokazujemy dzieciom jak wygląda ich hodowla – podkreślił Stoelan.

 

– Ważne jest, aby dzieci wiedziały skąd pochodzi mięso. Będziemy je tam nadal zabierać – dodał w rozmowie z Associated Press.

 

Jak pisze AP dzieci wcześniej miały okazję zobaczyć już m.in. jak wygląda ubój świń.

 

Dyrektor twierdzi, że rodzice dzieci zgodzili się na ich udział w wycieczce, a pracownicy przedszkola odbyli z dziećmi rozmowę przed wizytą w gospodarstwie z reniferami.

 

Zdaniem Therese Johnsen, jednej z przedszkolanek, żadne dziecko "nie zareagowało negatywnie".

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Kara śmierci to drobiazg w porównaniu z tym, jak IS karze homoseksualistów… NIEWYOBRAŻALNE!

Redakcja malydziennik

Była aktorka porno w panice. Terroryści zagrozili jej śmiercią

Redakcja malydziennik

Rosyjski janusz biznesu oszukał Polaków, Ukraińców i Białorusinów! Zostanie ukarany!

Redakcja malydziennik
Ładuję....