CYWILIZACJA

HORROR! Ta wycieczka na pewno będzie śniła się tym dzieciom po nocach

Norweskie przedszkole Granstubben Barnehage wysłało grupę 5-latków na wycieczkę, dzięki której dzieci miały lepiej poznać życie Lapończyków – potomków pierwszych mieszkańców regionu. W czasie wycieczki dzieci zobaczyły m.in. jak zabija się i skóruje renifery. Zdjęcia z wycieczki, które pojawiły się w mediach społecznościowych, ściągnęły na dyrekcję przedszkola falę krytyki.

Sprawa stała się głośna po tym, jak przedszkole umieściło na Facebooku zdjęcia dzieci obserwujących zakrwawione skóry reniferów, a także zdjęcia oskórowanych tusz zwierzęcych.

Dag Olav Stoelan, dyrektor przedszkola wyjaśnił, że wycieczka miała być okazją dla dzieci na poznanie zwyczajów Lapończyków, dla których hodowla reniferów jest głównym źródłem zarobkowania.

 

– W naszej części kraju jest mnóstwo reniferów. Nie pierwszy raz pokazujemy dzieciom jak wygląda ich hodowla – podkreślił Stoelan.

 

– Ważne jest, aby dzieci wiedziały skąd pochodzi mięso. Będziemy je tam nadal zabierać – dodał w rozmowie z Associated Press.

 

Jak pisze AP dzieci wcześniej miały okazję zobaczyć już m.in. jak wygląda ubój świń.

 

Dyrektor twierdzi, że rodzice dzieci zgodzili się na ich udział w wycieczce, a pracownicy przedszkola odbyli z dziećmi rozmowę przed wizytą w gospodarstwie z reniferami.

 

Zdaniem Therese Johnsen, jednej z przedszkolanek, żadne dziecko "nie zareagowało negatywnie".

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

SZOK! 24-latek WYMORDOWAŁ całą swoją rodzinę, ponieważ…

Adam Gaafar

Czy Polacy nauczą się kiedyś POPRAWNIE jeździć samochodami? Ponad pół tysiąca rannych!

Redakcja malydziennik

„Jeśli nie przejdziesz na islam zabijemy Twojego syna”

Redakcja malydziennik
Ładuję....