CYWILIZACJA

HORROR! „Doktor Śmierć” z Guben będzie preparował jeszcze więcej ciał

Choć jego działalność budzi odrazę. „Doktor Śmierć”, czyli Gunther von Hagens, nie zaprzestaje produkcji „plastynatów”, czyli spreparowanych ludzkich ciał. Zapowiada wręcz zwiększenie produkcji.

W Guben na granicy polsko-niemieckiej ciągu miesiąca powstaje około pięciu plastynatów. Sporządzane są nie tylko z ludzkich zwłok, ale i ciał zwierząt. Firma ponad 90 proc. eksponatów wytwarza na potrzeby uniwersytetów. Produkcja odbywa się głównie na potrzeby USA, Bliskiego Wschodu i krajów Azji Środkowej.

 

Odwiedzający Guben mogą obserwować w szklanym plastinarium proces preparowania zwłok. Na plastynację jednego ciała potrzeba ponad 1500 godzin pracy.

 

Krytycy pracy von Hagensa zwanego też "Doktorem Śmierć" zarzucają mu naruszanie godności ludzkiej. W 2004 roku niemiecki tygodnik "Der Spiegel" opublikował artykuł ze stwierdzeniem, że Hagens kupuje ciała chińskich skazańców.

 

W 2005 roku von Hagens chciał rozpocząć produkcję palstynatów w Polsce, w Sieniawie Żarskiej, jednak projekt został odrzucony przez polskie władze. Plastinarium powstało w 2006 roku w niemieckim mieście Guben, oddalonym ok. 60 km od Sieniawy Żarskiej.

 

Źródło: rp.pl. polsatnews.pl

Komentarze

Zobacz także

Została zgwałcona, była zdecydowana na aborcję, zrobili jej USG. Gdy zobaczyła swoje dziecko już wiedziała… TAK JAK ONA ZACHOWUJE SIĘ WIĘKSZOŚĆ KOBIET

Redakcja malydziennik

SZOK!!! Wyrzucone na śmietnik, spuszcza do kanalizacji, sprzedaje na badania. Co dzieje się z 2.700 ludzkimi ciałami dziennie?

Redakcja malydziennik

NOWE fakty w sprawie Stefana W. Zobacz jakie miał plany?

Redakcja malydziennik
Ładuję....