RELIGIA

Homoseksualizm w Niemczech. SPRAWDŹ, jakie jest zdanie liberalizującego Kościoła

W NIemczech zalegalizowane są już związki partnerskie. Teraz jednak, za sprawom Martina Schulza i partii SPD, na agendę weszła sprawa zrównania ich z… małżeństwami. Przewodniczący komisji episkopatu ds. małżeństwa i rodziny wydał opinię na ten temat.

Znany z liberalnego podejścia Kościół w Niemczech tym razem otwarcie mówi, że jest przeciwko małżeństwom osób homoseksualnych. Arcybiskup Berlina Heiner Koch powiedział dziś w wywiadzie dla Passauer Neue Presse, że episkopat ma zastrzeżenia co do zgodności takiego modelu prawnego z niemiecką konstytucją.

 

Chodzi tu głównie o nazewnictwo. Zalegalizowane już w Niemczech związki partnerskie – inaczej niż małżeństwa – nie mogą rodzić potomstwa. Powiela to opinię wyrażaną już wcześniej, że związków partnerskich nie można stawiać na równi z małżeństwami. Zgodne jest to z nauką zawartą w adhortacji Amoris Laetitia Franciszka, że związków osób tej samej płci nie można stawiać na równi z małżeństwem, ponieważ zamknięte przed nimi jest przekazywanie życia, które zapewnia przyszłość społeczeństwa.

 

„Każdy człowiek ma taką samą wartość i godność i jest kochany przez Boga, niezależnie od jego seksualnej skłonności. Krytykowane jest jednak wprowadzanie tej skłonności w praktykę i zakładanie związków, ponieważ seksualność – jak stwierdził biskup pomocniczy kolońskiej archidiecezji Ansgar Puff – związana jest istotowo z przekazywaniem życia".

 

 

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Nie patriotyzm werbalny, a patriotyzm czynu. Biskupi mocno o tym, jaki kształt winien mieć PATRIOTYZM CHRZEŚCIJAŃSKI

Redakcja malydziennik

Wizjonerka z Fatimy ostrzega… To już czas ostatniej walki!

Nikt ciebie nie potępił? Nikt, Panie… Ks. Michał Olszewski i o. Michał Legan, czyli kolejny odcinek rekolekcji adwentowych. ZOBACZ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....