RELIGIA

Homoheretycy nie odpuszczają. Te słowa jezuity naprawdę szokują!

Znany amerykański jezuita i pisarz, a ostatnio także doradca Stolicy Apostolskiej w kwestiach medialnych o. James Martin SJ nie ustaje w promowaniu poglądów, które trudno uznać za katolickie. Jakiś czas temu przekonywał, że odmowa wpuszczania chłopców do damskich toalet (i odwrotnie) to straszliwa dyskryminacja, a teraz oznajmia, że wielu świętych to…

… geje. W dyskusji pod swoim postem o. Martin przekonuje, że „część ze świętych była prawdopodobnie gejami. Pewien procent ludzkości to geje, a zatem pewna część z nich mogła zostać świętymi. Możesz być zaskoczony, gdy trafisz do nieba i będziesz witany przez mężczyzn i kobiety LGBTQ” – napisał zakonnik.

 

I nie dyskutując na temat tego, że osoby homoseksualne, które żyją w czystości i walczą ze swoją skłonnością mogą trafić do nieba (co do tego nie ma wątpliwości), a nawet zostać świętymi, trudno nie dostrzec, że termin gej, którego używa o. Martin ma zupełnie inne znaczenie. A oznacza on, ni mniej ni więcej, tylko kogoś, kto nie tyle zmaga się ze swoją skłonnością, ile… uczynił z niej, a także z grzesznego stylu życia jeden ze swoich znaków rozpoznawczych. Takich świętych zaś nigdy nie było i nigdy nie będzie. 

 

Czy oznacza to, że działacze gejowscy nie mogą trafić do nieba. Taka teza też byłaby za mocna, bo nie znamy sumienia ludzkiego, a także ostatnich chwil życia. Każdy i zawsze może się nawrócić. Jedno jest jednak pewne gejowski styl życia prowadzi do piekła. I tylko nawrócenie do Jezusa Chrystusa może od niego uratować. Zamiast więc nieustannie przekonywać, że homoseksualizm jest spoko, a gejowski styl życia ubogaca, lepiej modlić się za osoby homoseksualne, ze szczególnym uwzględnieniem działaczy gejowskich. Nawrócenie jest im niewątpliwie bardzo potrzebne.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

ISLAM ważniejszy od TRADYCJI chrześcijańskich! W parlamencie usunięto KRZYŻ z sali obrad

Mocni bracia z Bronksu! Wchodzą w sam środek ostrej bijatyki i krzyczą: „W imię Boże, przestańcie!”

Redakcja malydziennik

UWAGA! Maryja ostrzega kościół! Koniec czasu blisko!

Redakcja malydziennik
Ładuję....