CYWILIZACJA

Homo-terror postępuje. Premier Szwecji: Nie chcesz udzielać ślubów jednopłciowych? Nie możesz być księdzem!

Wykluczenie tradycyjnie, zgodnie z Pismem Świętym i wielowiekową tradycją całego chrześcijaństwa, osób idzie coraz dalej. W Szwecji nie dotyczy ju mięż ono tylko przestrzeni świeckiej, ale także religijnej. Premier tego kraju uznał bowiem, że jeśli ktoś nie chce udzielać małżeństw homoseksualnych to… nie może być księdzem Kościoła Szwecji.

Taką opinię szwedzki premier Stefan Löfven sformułował na łamach „Kyrkans Tidning”. Jego zdaniem pastor, który odmawia udzielania „ślubów gejowskich” jest podobny do pielęgniarki, która odmawia uczestniczenia w zabijaniu nienarodzonych dzieci (określanej przez niego aborcją). Według niego udzielanie ślubów gejowskich jest częścią pracy każdego pastora Kościoła Szwecja, a jeśli ktoś nie chce tego robić, to powinien zająć się czymś innym.

 

– Widze paralele między pielęgniarką, która odmawia uczestniczenia w aborcji – mówi Löfven. – Jeśli pracujesz jako pielęgniarka musisz zgodzić się na wykonywanie aborcji. I tak samo jest z byciem duchownym – oznajmił lewicowy polityk. I dodał, że Kościół jako otwarta i demokratyczna społeczność stoi na stanowisku „równości praw”. I właśnie dlatego odmowa udzielania ślubów gejowskich powinna się stać podstawą odmowy ordynacji pastorskiej.

 

„Małżeństwa” osób tej samej płci zostały wprowadzone w Szwecji w roku 2009, a w tym samym czasie zaaprobował je także luterański Kościół Szwecji. Jednak niemal połowa biskupów tegoż Kościoła podpisało się pod listem potępiającym tą decyzję wspólnoty. Obecnie Szwecja uważa się za jeden z najbardziej przyjaznych gejom krajów świata. Jednocześnie staje się ona powoli jednym z najbardziej wrogim chrześcijanom krajów Europy. 

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl/LifeSiteNews

Komentarze

Zobacz także

Hiszpania szykuje sobie zagładę!

Redakcja malydziennik

PILNE! Podejrzany o zabójstwo 10-latki usłyszał zarzut!

Adam Gaafar

KONIEC taryfy ulgowej. Wystarczy, że POLICJA cię złapie, a stracisz PRAWO JAZDY! Zobacz kiedy

Redakcja malydziennik
Ładuję....