ARCHIWUM

Homeopatia zabija zwierzęta!

Zwierzęta domowe umierają z powodu bolesnych i możliwych do uniknięcia chorób, ponieważ niektórzy weterynarze stosują "nienaukowe" terapie homeopatyczne – napisali w specjalnej petycji lekarze wateterynarii zrzeszeni w Royal College of Veterinary Surgeons. Ich zdaniem, zwierzęta cierpią, kiedy weterynarze ignorują tradycyjne metody i pokładają wiarę w "nieudowodnione twierdzenia”. 

 

Petycję podpisało 3300 weterynarzy zaniepokojonych krzywdą, jaką mogą wyrządzić zwierzętom preparaty homeopatyczne. Jednym z przykładów, wskazanych przez RCVS, jest popularny homeopatyczny preparat tzw.  nosodes. Podawany jest on w miejsce tradycyjnego szczepienia. Preparat wytwarzany jest z wydzieliny, która pojawia się w konkretnej chorobie. Mogą to być krew, ropa, odchody. I tak np. nosodes przeciwko wściekliźnie uzyskuje się ze śliny, a właściwie piany, którą chory pies toczy z pyska. Później jest ona rozcieńczana i wstrząsana, tak jak w przypadku każdych innych preparatów homeopatycznych. Podawana jest ona zwierzętom w postaci obleczonych cukrem kulek. 

 

Chris Tufnell, starszy wiceprezes RCVS, powiedział magazynowi "Dogs Naturally”, że używanie nozodów homeopatycznych jest szczególnie niepokojące: "Widziałem, jak psy umierają z powodu łatwych do wyleczenia tradycyjnie chorób”. Dodał także, że zwierzęta leczone homeopatią pozostawiono w "niedopuszczalnym" bólu, ponieważ ich właściciele stosowali alternatywne środki przeciwbólowe u swoich zwierząt.

 

Brytyjskie Towarzystwo Weterynaryjne podkreśla, że stosowanie pozbawionych dowodów naukowych metod podważa zaufanie do zawodu. RCVS przypomina, że metody niekonwencjonalne mogą być stosowane jedynie jako uzupełnienie tradycyjnego leczenia, a nigdy jako jego alternatywa. 

 

Źródło: metro.co.uk/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Nawet lewactwo nie chce nagród od Hanny Gronkiewicz-Waltz!

Redakcja malydziennik

Billboard "Death Camps Were Nazi German" przed siedzibą BBC! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

65 lat temu zmarła Krystyna Skarbek, pierwsza agentka brytyjskiego wywiadu w czasie II wojny światowej

Redakcja malydziennik
Ładuję....