CYWILIZACJA

Holendrzy zwariowali! Zachęcają, aby pozwolić dzieciom bawić się…

Organizacja na rzecz bezpieczeństwa działająca w Niderlandach, VeiligheidNL, wzywa rodziców, aby pozwolili bawić się dzieciom trochę bardziej ekstremalnie. Kampania promowana jest hasłem "z odrobiną ryzyka, dotrą tam" i ruszyła w piątek.

"Ryzykowna zabawa ma pozytywny wpływ na fizyczne i psychiczne zdrowie dziecka" – głosi VeiligheidNL na swojej witrynie – "przez to dzieci uczą się jak oszacować ryzyko, stają się samowystarczalne i budują pewność siebie". Ostrzegają także, że przez nadopiekuńczych rodziców, szkołę i rząd, dzieci mają coraz mniej doświadczenia jak radzić sobie z niebezpieczeństwem.

 

Wśród propozycji zawartych w akcji są wskazówki co do codziennego dziecka. "Gdy widzisz, że dziecko bawi się nożem – poczekaj 10 sekund zanim zareagujesz" mówiła Saskia Kloet dla AD. Zachęcają także, aby 5-latek próbował się wspinać na drzewa, a 7-latek rozpalił samodzielnie ognisko.

 

VeiligheidNL zaznacza, że dzieci są coraz mniej aktywne. Zamiast wspinać się na drzewa – oglądają telewizję. Z tego też powodu cierpią z powodu nadwagi.

 

"Jest tendencja w społeczeństwie, aby bardziej ochraniać dzieci, rozpieszczać je i uregulować" – mówiła DutchNews.nl Judith Kuiper, lider projektu – "w Skandynawii i Kanadzie widać, że pozwala się dzieciom na więcej wolności i samodzielnego rozwoju. To napewno uczyni je bardziej szczęśliwymi"

Źródło: dutchnews.nl

Komentarze

Zobacz także

Lekarze szacują, ile można by zyskać tnąc eutanazjowanych na części zamienne!

Redakcja malydziennik

PILNE! O krok od WOJNY! Trump odwołuje atak w ostatniej chwili

Redakcja malydziennik

Chciała ominąć jeża… o mały włos a zapłaciłaby życiem!

Redakcja malydziennik
Ładuję....