RELIGIA

Hierarcha oskarżony o molestowanie seksualne stanie przed sądem za kilkanaście dni

Odpowiedzialny za finanse Watykanu kardynał George Pell jest już w Australii,. Ma tam stanąć przed sądem w związku z zarzutami o molestowanie seksualne, którego miał się dopuścić wobec kilku osób wiele lat temu. Kard. Pell stanowczo odrzuca te oskarżenia

26 lipca 76-letni kardynał, jeden z najbliższych współpracowników papieża Franciszka, ma pojawić się przed sądem w stolicy stanu Victoria – Melbourne. Policja tego stanu poinformowała, że przeciwko kardynałowi wysunięto zarzuty "historycznych przestępstw na tle seksualnym", co oznacza, że chodzi o czyny popełnione wiele lat temu. 

 

Prawo australijskie nie przewiduje przedawnienia dla takich przestępstw. Według policji zarzuty pochodzą od wielu osób – odmówiono jednak podania bliższych szczegółów.

 

Na konferencji prasowej w Watykanie w czerwcu kard. Pell stanowczo odrzucił te oskarżenia: "Jestem niewinny, te oskarżenia są fałszywe. Sama myśl o molestowaniu seksualnym jest dla mnie odrażająca" – powiedział.

 

Kardynał Pell jest najwyższym rangą duchownym katolickim, który został oskarżony o przestępstwa na tle seksualnym.

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Uważasz, że pierścień atlantów to nie zło? ZOBACZ co się dzieje jak go nosisz!

MOCNE! Po co wyznawać swoje grzechy księdzu? DOWIEDZ SIĘ!

Ojciec Święty jasno wskazał, co rozwala Kościół: „Prawdziwe nauczanie jednoczy, również sobory jednoczą, tymczasem dzielą ją….”

Ładuję....