RELIGIA

„Herezja Franciszka jest już oficjalna”. Emerytowany biskup BARDZO OSTRO! A inni idą jeszcze dalej!

Te słowa brzmią niezwykle mocno. Część z katolickich komentatorów zarzuca Franciszkowi herezję i odejście z urzędu. A wszystko za sprawą uznania oświadczenia biskupów regionu Buenos Aires i prywatnej odpowiedzi na nie Franciszka za „autentyczne nauczanie”, do którego przyjęcia i zachowania katolicy są zobowiązani w sumieniu.

Biskup Rene Henry Gracida, emerytowany biskup Corpus Christi na swoim blogu napisał wprost, że „herezja Franciszka stała się oficjalna”. Te słowa są komentarzem do informacji o opublikowania w „Acta Apostolice Saedis” obu wspomnianych dokumentów, a także uznanie ich za „autentyczne nauczanie”.

 

Jeszcze ostrzej rzecz skomentował brytyjski, znany medialnie, diakon Nick Donnelly. „Czy Franciszek obalił siebie jako Następcę św. Piotra próbując uznać heretycką interpretację „Amoris Laetitia” za autentyczne nauczanie?” – pytał na Twitterze.

 

Są jednak także tacy komentatorzy, którzy stwierdzają, że decyzja papieska w istocie szkodzi „Amoris laetitia”, bowiem oznacza ona, że dokumentu tego nie da się interpretować w sposób ortodoksyjny, bowiem wolą papieską jest jego interpretacja heterodoksyjna. Taką opinię wyraził m.in. teolog dr John Joy w rozmowie z OnePeterFive.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: LifeSiteNews.com/OnePeterFive.com/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

O tych uchodźcach wszyscy milczą, bo to Słowianie i katolicy wypędzeni przez muzułmanów. POZNAJ fakty!

Redakcja malydziennik

Rekolekcje adwentowe. Kościół jest dobry

Redakcja malydziennik

Papież zidentyfikował współczesnych obłudników. "Obłudnik jest zawsze…"

Redakcja malydziennik
Ładuję....