ARCHIWUM

Gwiazda konkretnie: Sędzia, który skazywał mojego męża, awansował po 1989 roku

– Cały system kuleje. Sądy są ostatnim bastionem , który w ogóle nie został tknięty – mówiła na antenie Telewizji Republika działaczka opozycji w czasach PRL Joanna Duda – Gwiazda.

oanna Duda-Gwiazda, działaczka opozycji demokratycznej w PRL, dama Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski. była gościem specjalnego pasma, które trwa na antenie Telewizji Republika. – Krzyczą, ze chodzi o Polskę i demokrację, a tak naprawdę chodzi o oczyszczenie środowiska sędziowskiego. Z jednej strony ludzie mogą się nabrać, ale mam nadzieję, ze nie zagubią istoty rzeczy – mówiła.

– Z tego, co wiem, występował tam Balcerowicz. Obawiają się, że transformacja została przeprowadzona z pominięciem społeczeństwa. Cały system kuleje. Sądy są ostatnim bastionem , który w ogóle nie został tknięty. Sędzia, który skazywał mojego męża, awansował po 1989 roku. Pani sędzina, która miała mi przyznać 20 tys. za internowania twierdziła, że się nie zresocjalizowałam. Ten krzyk bierze się z tego, że zaczęto wyłapywać przekręty i złodziejstwo. Inni ludzie być może dają się nabrać – dodała.

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

Rząd Szydło chce więcej Unii nad Wisłą. To dobry krok!

Redakcja malydziennik

Wyrzucenie Memchesa i Gottesmana z PR 24 to głupota i błąd. Będziemy za to płacić!

Redakcja malydziennik

Uwaga, papież nawołuje katolików, aby codziennie powtarzali wezwanie z APOKALIPSY! Franciszek: "im jest ciemniej, tym bliższy jest świt"

Redakcja malydziennik
Ładuję....