POLITYKA

Gwałciciele drżą ze strachu! Resort Ziobry planuje zaostrzenie kodeksu karnego!

Bezwzględne dożywocie za śmierć dziecka związaną z gwałtem – to jedna z propozycji dot. zaostrzenia kar dla przestępców seksualnych. Resort sprawiedliwości proponuje przede wszystkim podniesienie dolnych granic kar: m.in. z dwóch do czterech lat więzienia dla recydywistów i z trzech do pięciu za przetrzymywanie i torturowanie swojej ofiary.

Na konferencji prasowej resort sprawiedliwości poinformował o propozycji ministerstwa aby gwałt na kobiecie ciężarnej był zagrożony karą minimum 3 lat więzienia, obecnie jest to 2 lata. Jeśli gwałciciel nagra swój czyn, minimalna kara wyniesie trzy lata więzienia.

 

Gwałt na dziecku będzie karany 5 letnim uwięzieniem. Jeśli gwałt spowoduje śmierć, minimalną karą będzie osiem lat więzienia, a w przypadku dzieci – nawet dożywocie.

 

Sądy będą miały obowiązek orzekać zakaz zbliżania się przestępcy seksualnego do ofiary, jeśli tylko poszkodowana osoba tego zażąda

 

Ofiara styka się na co dzień ze swoim oprawcą, który często sobie z niej drwi. Jak może inaczej postępować, jeżeli otrzymał dwa lata pozbawienia wolności, wychodzi po roku i spotyka się z ofiarą przed sklepem, przed domem?– zapytał retorycznie wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

 

Dodatkowo przy niektórych zbrodniach wyłączona zostanie możliwość przedterminowego zwolnienia przestępcy.

 

Źródło: rmf24.pl

Komentarze

Zobacz także

Glińscy bronią status quo?

Redakcja malydziennik

Już niebawem poznamy przyczyny KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ – zapowiada szef MON

Redakcja malydziennik

UWAGA! Zatrzymano mężczyznę, który chciał zabijać w Sylwestra. Oczywiście to …

Redakcja malydziennik
Ładuję....