POLITYKA

Grzegorz Schetyna w skrócie: PiS należy zniszczyć, a nas przywrócić do koryta!

Od 11 trwa konwencja Prawa i Sprawiedliwości, a pół godziny wcześniej Radę Krajową zainicjowała Platforma Obywatelska. "Nie będzie Polski dumnej i podmiotowej, jeśli nie będzie twardego oporu wobec rządów PiS" – mówił Grzegorz Schetyna.

Lider PO zaczął od litanii antypisowskiej: "To trudny czas dla wolności, dlatego jest PO. Widzimy jak można upokarzać i krzywdzić ludzi. Mamy do czynienia z ekipą podpalaczy, którzy chcą doprowadzić do domowej wojny. Te rządy to agresywny atak na wolność. Kilkadziesiąt kilometrów stąd jest ta partia. Patrzymy na nich przez pryzmat tworzenia rządów jednej partii jak w latach 70 i 80. Działacze siedzący koło I sekretarza. Będzie się komentować kto siedzi bliżej I sekretarza a kto dalej".

 

Na tym jednak nie poprzestał, mówił, że to Platforma będzie dawała gwarancję wolności i niezależności i, że chce pokazać patriotyzm z dobrej strony. A to dopiero początek przemowy Schetyny. Lider PO twierdzi, że Polska dumna i podmiotowa może tworzyć się tylko w opozycji do PiS.

 

Grzegorz Schetyna mówił, że PiS jest władzą autorytarną, walczącą z niezależnością, pyszną i upadającą. Standardowo dodał, że to prosta ścieżka do dyktatury. Grzegorz Schetyna mówi, że potrzebne jest działanie, ale w kwestii uchodźców wskazuje na potrzebę gestów, tzn. przyjęcia kilkudziesięciu rodzin.

 

Ponadto strachem napawa Platformę fakt, że nie spotkają się z krwiożerczym Donaldem Trumpem – "wszyscy Polacy mają do tego prawo". Schetyna zapowiada też, po dojściu do władzy w odległej przyszłości, sprawdzenie afery SKOK, powiązań Antoniego Macierewicza. Wzywa także do niepłacenia abonamentu. "Ci wszyscy, którzy będą karani za niepłacenie abonamentu, po wyborach będą mogli liczyć na rekompensatę" – mówił lider PO.

 

Szkoda, że przez tyle lat Platforma nie tworzyła tej dumnej i przedmiotowej Polski.

Źródło: 300polityka.pl

Komentarze

Zobacz także

Cejrowski ma radę dla prezydenta Dudy. Niech wzoruje się na…

Redakcja malydziennik

ISIS w Egipcie wcale nie ostrzelało autobusu z Koptami, ale WYSTRZELAŁO wszystkich po kolei, także kobiety i dzieci

To co dzieje się na polskich ulicach to nie żadna rewolucja, ale po prostu … kabaret!

Ładuję....