WYDARZENIA

Grecy mają problem: migranci "znikają" z obozów dla uchodźców. Ich liczba jednak zdecydowanie wzrosła. Jak to możliwe?

Wyspy greckie opanowane są przez migrantów. Ich liczba wzrosła miesiąc do miesiąca o 65%, ale część z nich po prostu znika z ośrodków dla uchodźców.

Informacyjna Agencja Radiowa przekazała dalej wypowiedź Janisa Muzalasa, ministra do spraw migracji Grecji, który przyznał, że często zdarzają się osoby "znikające" z ośrodków dla uchodźców. Dzieje się to wkrótce po złożeniu podania o azyl. Ucieczki powodowane są obawą przed deportacją.

 

Osoby, które nie otrzymają zgody na pozostanie w Europie w ramach porozumienia trafią do Turcji. Właśnie dlatego imigranci wolą uciec z ośrodków i na własną rękę próbować dostać się na Zachód, niż do Turcji. W ostatnich bowiem miesiącach, to głównie imigranci ekonomiczni trafiają do Grecji.

 

Głównym problem greckich służb, zaraz po przyjęciu imigrantów u wybrzeża, jest próba ich złapania już na lądzie. Muzalas mówił, że z deportacją wiążą się pewne problemy, bo imigranci „kryją się”, aby ich nie aresztowano.

 

W ubiegłym miesiącu do Grecji przybyło 65% więcej osób niż w lipcu. Może to być spowodowane zaostrzeniem procedur nad włoskim wybrzeżem, dzięki którym udało się wydatnie zmniejszyć fale imigrantów.

Źródło: wiadomosci.com

Komentarze

Zobacz także

Ewa Chodakowska spotkała na stacji OTYŁĄ rodzinę. Zobacz co ZROBIŁA!

Redakcja malydziennik

UWAGA! Terroryści mogą użyć broni biologicznej w Europie!

PATOLOGIA! Matka oferowała PEDOFILOM „numerek” ze swoją 2-letnią CÓRKĄ!

Adam Gaafar
Ładuję....