POLITYKA

Gospodarka w tym roku WYSTRZELI w górę! Ten schemat oznacza naprawdę dobre wieści dla Polski

Ekonomiści mBanku podnoszą prognozy na bieżący rok dla polskiej gospodarki. Pozostali analitycy nie widzą realnej poprawy sytuacji w Polsce.

Według mBanku dane z pierwszego kwartału wskazują na duży wzrost w stosunku rok do roku, zarówno w produkcji przemysłowej i budowlanej. Ponadto rośnie konsumpcja, co przyspiesza rozwój kraju.

 

Podwyższamy prognozę wzrostu PKB na ten rok: I kwartał 3,6% (poprz. 3,1%), cały rok 4,0% (poprz. 3,4%). Więcej: https://t.co/vhI8akMVIb

— mBank Research (@mbank_research) 23 marca 2017

 

"Bardziej po ludzku można mówić o kontynuacji bardzo dobrej koniunktury, pozytywnie oddziałują dni robocze oraz baza statystyczna z fatalnym pierwszym kwartałem ubiegłego roku (sceptykom przypominamy, że 500+ rozpędzało się w zasadzie dopiero od przełomu II i III kwartału, więc bazy statystycznej działającej w przeciwnym kierunku próżno szukać). Surowe dane sugerują wahnięcie rocznej dynamiki z kwartału na kwartał rzędu nawet 2,1 pkt. proc. Oznaczałoby to, że dynamika PKB wzrośnie do 4,8% już pierwszym kwartale." – podaje mBank w raporcie.

 

Wcześniejsze prognozy nie były aż tak optymistyczne – mówiono o 3,4%, a obecnie jest to 4%. mBank na Twitterze dodaje, że jest to analogiczne do roku 2007 – poprzedniego wzrostu za czasów ekipy PiS. 

 

Taka prognoza jest dużo wyższa od założeń rządu. Zapisany w budżecie wzrost PKB na 2017 to 3,5%.

 

Źródło: mBank

Komentarze

Zobacz także

Nie wiedział, że to będzie ostatnia rozmowa. O czym w dniu katastrofy smoleńskiej rozmawiali bracia Kaczyńscy?

Jako ostatni był skazany na karę śmierci. Domaga się nawet ułaskawienia. Czy bestia wyjdzie na wolność?

Paranoja posłanki Scheuring-Wielgus. Przypadek Palikota ich niczego nie nauczył

Redakcja malydziennik
Ładuję....