POLITYKA

Godne życie dla rodzin – oto cel rządu Beaty Szydło

Dzięki naszym projektom chcemy dać rodzinom poczucie godnego życia – mówiła Beata Szydło podczas spotkania z pracownikami socjalnymi w dniu ich święta.

Premier podkreślała, że w ostatnim roku rząd zrealizował dużo projektów prospołecznych i prorodzinnych. "Dla rządu rodzina jest priorytetem" – zaznaczyła. Przypomniała m.in., że poza wprowadzeniem programu Rodzina 500 plus rząd zdecydował także o podwyższeniu od przyszłego roku płacy minimalnej i wprowadzeniu minimalnej stawki godzinowej. Podkreśliła, że celem tych działań było przede wszystkim danie polskim rodzinom "poczucia godnego życia".

 

Premier dodała, że ważne jest również zapewnienie rodzinom poczucia stabilizacji, by mogły planować swoją przyszłość. "Zrobiliśmy duży krok w tym kierunku, ale to nie znaczy, że wystarczający. Bo tych zadań, tych wyzwań społecznych jest jeszcze bardzo dużo i będziemy je na pewno realizować" – powiedziała. Zaznaczyła, że by takie działania były możliwe, konieczny jest szybszy rozwój Polski.

 

Szefowa rządu podkreślała kluczową rolę pracowników socjalnych w realizacji programu Rodzina 500 plus. "Chcę bardzo serdecznie wam za to podziękować, bo wprowadzenie i realizacja programu jest naprawdę wzorcowa" – powiedziała.

 

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Patrioci zamiast chuliganów, czyli wielka polska armia!

Redakcja malydziennik

Zabili ich! Zabili ich wszystkich, rodziny i dzieci! Zabito co najmniej 80 osób związanych z ISIS

Le Pen wieszczy "upadek starego świata i narodziny nowego". Co ma na myśli?

Redakcja malydziennik
Ładuję....