WYDARZENIA

Głupszej argumentacji nie mogli wymyślić. Zobacz, jak teatr broni bluźnierczej sztuki

"Spektakl +Klątwa+ jest integralną całością, a wszelkie sceny są jedynie odzwierciedleniem wizji artystycznej" – podkreślono w komunikacie Teatru Powszechnego, przesłanym PAP

 "Spektakl ma na celu pokazanie różnych ideologicznych postaw i oddanie głosu różnym stanowiskom, dlatego powinien być analizowany jako całościowa wizja artystyczna, a nie jako zbiór oderwanych od siebie scen pozbawionych kontekstu. Należy również pamiętać, że tego, co pokazywane jest w ramach przedstawienia teatralnego, nie można traktować jako działań czy zdarzeń dziejących się rzeczywiście" – czytamy w komunikacie, którego autorzy zaznaczają, że: "wolność twórczości artystycznej jest zagwarantowana w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej". Komunikat zawiera też prośbę o "niedokonywanie manipulacji treścią przedstawienia".

 

"W szczególności oświadczamy, iż nieprawdą jest, że podczas spektaklu odbywa się zbiórka pieniędzy na zabójstwo Jarosława Kaczyńskiego. Jest to niczym nieuzasadnione przeinaczenie będące efektem tego, że o spektaklu wypowiadają się osoby, które go nie widziały" – napisano. "Od dłuższego czasu kierujemy następujący komunikat (dostępny na stronie internetowej teatru, w repertuarach oraz przy kasie biletowej i podczas rezerwacji): +Spektakl przeznaczony tylko dla widzów dorosłych. Zawiera sceny odnoszące się do zachowań seksualnych i przemocy, a także tematyki religijnej, które pomimo ich satyrycznego charakteru mogą być uznane za kontrowersyjne. Wszelkie sceny przedstawione w spektaklu są odzwierciedleniem wyłącznie wizji artystycznej. W spektaklu wykorzystywane są również głośna muzyka i efekt stroboskopowy (światło pulsujące z dużą częstotliwością). Osoby wrażliwe na ten rodzaj oświetlenia prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności+" – czytamy w oświadczeniu.

 

Komunikat kończy się ostrzeżeniem, że: "Teatr Powszechny w Warszawie (…) jest podmiotem wyłącznie uprawnionym z tytułu praw autorskich do wystawianego w nim spektaklu +Klątwa+ w reżyserii Olivera Frljicia (…) i w przypadku rozpowszechniania jakichkolwiek nielegalnych materiałów przedstawiających fragmenty spektaklu teatr podejmie wszelkie działania prawne w celu ochrony przysługujących mu praw".

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Oto ile polska rodzina wyda na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia!

Redakcja malydziennik

Miał być zwykły pokaz mody, a był pokaz mody DEMONICZNEJ. A wszystko w…

Redakcja malydziennik

Znana bezpośrednia przyczyna śmierci prezydenta Adamowicza. Informacja prokuratury

Redakcja malydziennik
Ładuję....