RELIGIA

Gest miłosierdzia Franciszka. Papież spotyka się z byłymi księżmi i ich rodzinami

Franciszek nie przestaje zaskakiwać. W ostatni piątek Roku Jubileuszowego Miłosierdzia papież spotkał się z rodzinami księży, którzy w ostatnich latach odeszli z kapłaństwa.

Spotkanie odbyło się w jednym z prywatnych mieszkań na peryferiach Rzymu. W watykańskim komunikacie informującym o tym wydarzeniu czytamy, że Papież chciał okazać gest bliskości i miłości tym młodym ludziom, którzy dokonali wyboru niejednokrotnie niepodzielanego przez ich najbliższych i przez współbraci w kapłaństwie.

 

Po latach posługi kapłańskiej pełnionej w parafiach samotność, brak zrozumienia, zmęczenie wielkim wysiłkiem, jakim jest odpowiedzialność duszpasterska, wywołały kryzys co do ich pierwotnego wyboru kapłaństwa. Nadeszły więc miesiące i lata niepewności i wątpliwości, które często doprowadziły do przekonania, że wybierając kapłaństwo dokonali mylnego wyboru. Stąd decyzja o pozostawieniu prezbiteratu i założeniu rodziny” – czytamy w komunikacie informującym o spotkaniu Papieża z byłymi księżmi. Czterech z nich pracowało w diecezji rzymskiej, a trzech pozostałych w Madrycie, na Sycylii i w Ameryce Łacińskiej.

 

TPT/Radio Vaticana

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Nie akceptujesz kapłaństwa kobiet? WYLATUJESZ! Biskup zaprezentował swoje poglądy i diecezjanie nie dali mu żyć

TO DZIEJE SIĘ NAPRAWDĘ! Niektóre choroby psychiczne mają … diabelskie podłoże ! KONIECZNIE ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Kościoły w tym kraju świecą pustką. Praktykuje tam tylko…

Ładuję....