CYWILIZACJA

Gen rozwodu? Nie da się genetyką usprawiedliwić upadku moralności

Nie ma wątpliwości, że rozwody niszczą życie rodzinne, a także szkodą dzieciom. Wiadomo też, że dzieci osób rozwiedzionych rozwodzą się częściej, niż osoby, które pochodzą z pełnych rodzin.

Do niedawna tłumaczono to dziedziczeniem zachowań i wzorcami osobowymi rodziców, ale już pojawiły się wyjaśnienia genetyczne.

 

Taką opinię prezentują badacze z  Virginia Commonwealth University (VCU) i Uniwersytetu w Lund ze Szwecji. Ich zdaniem skłonność do rozwodu może mieć podłoże genetyczne. Głównym argumentem za taką przyczyną ma być to, że o ile wyższa skłonność do rozwodów dotyczy dzieci biologicznych osób rozwiedzionych, to nie dotyka ona dzieci adoptowanych. – To jest istotne odkrycie – podkreśla Kenneth S. Kendler z Virginia Commonwealth University.

 

I choć nie da się ukryć, że jeśli badania te potwierdzą się, to będzie to istotny czynnik do badań przyczyn rozwodów, to jednocześnie w niczym nie zmienia to faktu, że rozwód jest działanie człowieka, a człowiek pozostaje w nim wolny. Geny nie zmuszają do rozwodu, ani tym bardziej nie zdejmują odpowiedzialności moralnej z osób rozwodzących się. Jeśli nawet występuje tam jakiś czynnik genetyczny, to nie niszczy on wolności człowieka.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: Bioedge.org

Komentarze

Zobacz także

Krach na Giełdzie Nowojorskiej! Dokładnie 88 lat temu miał miejsce CZARNY CZWARTEK!

Redakcja malydziennik

Nowe badania nie pozostawiają złudzeń: przemoc wobec dzieci najsilniejsza jest wśród IMIGRANTÓW

Redakcja malydziennik

Leczył z homoseksualizmu. Teraz przeprasza, ponieważ…

Redakcja malydziennik
Ładuję....