CYWILIZACJA

Gdyby głupota umiała fruwać… Zobacz jak się kończą głupie zabawy Hiszpanów!

Wypadek miał miejsce w Mataelpino, północnej prowincji Madrytu, w czasie trwania festiwalu "Ucieczka przed kulą". Jest to impreza nawiązująca do słynnych ucieczek przed bykami, z tą różnicą, że zamiast zwierzęcia uczestników ściga ogromna kula z wymalowanym wizerunkiem byka. Poniżej krótki filmik jak potrafią zakończyć się tego typu zabawy.

W czasie tej "zabawy" zasady są podobne jak podczas tradycyjnej ucieczki przed bykiem. Ludzie biegną przed siebie wąską ulicą, siły dodaje im świadomość, że toczy się za nimi rozpędzona kula. Wydawać by się mogło, że zamiana rozwścieczonego byka na kulę minimalizuje niebezpieczeństwo tej kontrowersyjnej zabawy.

 

Okazuje się jednak, że wcale nie jest to takie pewne. Podczas podobnej imprezy odbywającej się w Mataelpino, w północnej prowincji Madrytu, dwóch mężczyzn zostało ciężko rannych po tym jak ważąca blisko 300 kilogramów i pędząca z prędkością do 30 km na godzinę kula dosłownie zmiotła ich z trasy wyścigu. Obaj zapłacili wysoką cenę za potrzebę adrenaliny.

 

Jeden z mężczyzn trafiony przez kulę uderzył mocno głową o asfalt i doznał złamania czaszki. Lekarze wprowadzili go w śpiączkę farmakologiczną. Dla drugiego pechowego uczestnika zabawa zakończyła się złamaniem trzech żeber i wstrząśnieniem mózgu. 

 

Poniżej filmik przedstawiający wypadek:

Źródło: foxnews.com

Komentarze

Zobacz także

UWAGA! Ta przepowiednia ojca Klimuszko o inwazji islamistów i zagładzie Włoch się właśnie spełnia!

Redakcja malydziennik

Wojna z Rosją potrwa 60 godzin? Przygotowana olbrzymia ofensywa wojsk

Redakcja malydziennik

O krok bliżej do przeszczepiania narządów świń ludziom. Czy tak się rodzi Frankenstein?

Redakcja malydziennik
Ładuję....