VIDEO WYDARZENIA

Francuzki PROTESTUJĄ. Będą paradować NAGO przed komandosami w…(WIDEO)

We Francji rozgorzał spór o prawo do noszenia muzułmańskiego stroju kąpielowego. Stanowi to kontrowersję związaną z higieną, a także indywidualnymi poglądami na kobiecość. Dlatego Francuzki protestują.

W Grenoble w regionie Owernia-Rodan-Alpy rozgorzał spór o noszenie na basenach burkini -stroju przeznaczonego dla muzułmanek i kobiet z innych kultur, których religia zabrania odsłaniania wielu części ciała – odsłania tylko dłonie, stopy i twarz. Francuzki protestują przeciwko tym strojom.

W ostatnią niedzielę grupa kilkunastu kobiet ubranych w burkini protestowała w basenie, który zakazał noszenia islamskich strojów kąpielowych zgodnych z szariatem. W ramach odpowiedzi na to grupa przeciwniczek zorganizuje w najbliższą niedzielę nagi protest przed komandosami w burkini.

 

CZYTAJ TAKŻE: BRUTALNA TRAGEDIA! Motocyklista stracił NOGĘ, uderzając o…(WIDEO)

 

 W najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkie obywatelki przywiązane do wartości Republiki, aby stanęły nago przed komandosami w burkini! Razem zrzućmy szlafroki! Niech żyje sekularyzm nieskrępowany! – apelują w mediach społecznościowych przeciwniczki burkini.

 

Francja zmaga się z tematem islamskich strojów kąpielowych od 2016 r., kiedy zakazano ich na publicznych plażach wzdłuż Francuskiej Riwiery. Ten zakaz został później obalony przez francuski Sąd Najwyższy w tym samym roku.

 

 

 

Źródło: dzienniknarodowy.pl/ foto Facebook.com

Komentarze

Zobacz także

Znaki czasu w Nowej Zelandii. Trzęsienie ziemi, zagrożenie tsunami

Redakcja malydziennik

Zuckerberg jednak popełnił błąd? Lewacy muszą być wściekli, bo to wcale nie przez nich spadły prawicowe konta!

Redakcja malydziennik

Ks. Oko w punkt! Gender to narzędzie, żeby odebrać ludziom Boga

Redakcja malydziennik
Ładuję....