RELIGIA

Francuzi mogą tylko się opamiętać: in-vitro będzie dostępne dla samotnych i lesbijek. "To świadoma eliminacja ojcostwa w społeczeństwie"

Nowe francuskie prawo dąży do całkowitej liberalizacji procesu in-vitro. Będzie praktycznie niczym nieograniczone.

To świadoma eliminacja ojcostwa w społeczeństwie, które już teraz cierpi na jego  brak – powiedział przedstawiciel francuskiego episkopatu, komentując plany udostępnienia sztucznego zapłodnienia samotnym matkom i parom lesbijskim. We wtorek za takim rozwiązaniem opowiedział się Narodowy Komitet Konsultacyjny ds. Etyki. Prezydent Francji Emmanuel Macron już zadeklarował, że prawo zostanie zmienione zgodnie z opinią komitetu.

 

Tymczasem biskupi wzywają do opamiętania. Odpowiedzialny w episkopacie za kwestie bioetyczne abp Pierre d’Ornellas zauważa, że w dyskusji na ten temat za dużo jest rewindykacji, a za mało myśli się o prawach dziecka.

 

„Dziecko ma prawo być poczęte w związku małżeńskim mężczyzny i kobiety, w miłości. Kościół respektuje to prawo, a dziecko ma być przyjmowane jako cenny dar. Tymczasem pierwszą i najbardziej namacalną konsekwencją nowego prawa będzie brak ojca. I będzie to brak z góry ustalony, zaplanowany. Oczywiście zdarza się, że brakuje ojca, bo umarł, bo zadecydowały o tym różne koleje życia… To się zdarza. Ale to nie to samo, co z góry świadomie i arbitralnie ustalić, że ojca nie będzie. I wszystko to dzieje się w społeczeństwie, które już teraz cierpi na brak ojca, poszukuje go… Jest w tym jakaś głęboka sprzeczność. Ta świadoma, z góry założona i prawnie usankcjonowana likwidacja ojca jest przejawem zapaści, a nie postępu” – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Pierre d’Ornellas.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Niesamowita historia nowego arcybiskupa Paryża. „W mojej rodzinie nikt nie praktykował”! Czy to znak nowego Kościoła?

Redakcja malydziennik

I wszystko jasne. Warto sobie przetłumaczyć tekst arcybiskupa Skworca na normalny język

Redakcja malydziennik

To HIT Internetu! Śpiewający klerycy w … metrze! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....