POLITYKA

Francuski sąd skazał "DŻIHAD MAMĘ" na maksymalny wymiar kary! Jej syn czeka już na proces

Christine Riviere została okrzyknięta przez francuską prasę "Dżihad Mamą". Sąd skazał ją właśnie na maksymalny wymiar kary. W czasie procesu powiedziała, że dokonała swoich czynów z obawy, że jej syn walczący w bojówce ISIS nie wróci do domu.

W piątek zakończył się proces obywatelki Francji, Christine Riviere, uznanej za działanie w strukturach organizacji terrorystycznej. 51-letnia kobieta trzykrotnie odbyła podróż do Syrii i pomogła wielu młodym kobietom przedostać się tam. Argumentowała, że były to próby znalezienia dla jej syna, Tylera Vilusa, żony. Wg opisu Riviere, matka z synem miała "nierozerwalną relację". Ponadto oskarżono ją o finansowanie działań syna i wyznawanie fanatyzmu – między innymi przez szerzenie propagandy islamistycznej w sieci (sąd wymienił wrzucanie filmików, na których dokonywano dekapitacji).

 

Tyler Vilus z kolei opuścił Francję aby wstąpić w szeregi Państwa Islamskiego. Matka odwiedzała go w latach 2013-2014. W czasie procesu powiedziała, że dokonała swoich czynów z obawy, że jej syn walczący w bojówce ISIS nie wróci do domu. Aresztowano ją w lipcu 2014 roku, kiedy przygotowywała czwartą wyprawę.

 

Jej syn oczekuje na proces, został pochwycony w Turcji w 2015 roku i dokonano jego ekstradycji do Francji.

 

To kolejna sprawa nadopiekuńczej matki – ostatnio, także we Francji, skazano Nathalie Haddadi, która wspomagała finansowo syna-dżihadystę.

Źródło: thelocal.fr

Komentarze

Zobacz także

Komunistyczny aparatczycy zostaną ukarani! PiS wymierza sprawiedliwość byłym esbekom

"Czas limuzyn się skończył!" – Beata Szydło ZMIAŻDŻYŁA establishment

Sędzinie spodobały się spodnie, więc … chciała je ukraść! OTO PRAWDA o sędziach, którzy kariery robili za komuny!

Redakcja malydziennik
Ładuję....