POLITYKA VIDEO

Francuski dziennikarz: Wpływy masonerii we Francji są ogromne. Nasze prawo powstaje w lożach wolnomularskich [WIDEO]

Francuski dziennikarz w rozmowie z Radiem Wnet podkreślił, że ogromną rolę w jego ojczyźnie odgrywają tajne loże masońskie, które wspierają prezydenta Emmanuela Macrona. Opowiadał również o proteście „żółtych kamizelek”.

– Francuska masoneria jest we Francji bardzo wpływowa. Kilku czołowych polityków przyznaje otwarcie, że zasiada w lożach masońskich – powiedział w Radiu Wnet Olivier Bault. – Wielcy mistrzowie masońscy sami przyznawali po latach, że część najważniejszych ustaw m.in. ustawy rewolucyjne były procedowane najpierw wewnątrz ich grupy – podkreślił francuski dziennikarz. Dodał, że jest grono polityków, którzy nie chcą ujawniać swojej przynależności do grób masońskich i zachowują tajemnicy o spotkaniach.

Zdaniem Oliviera Baulta trudno dziś przewidzieć, czy bunt „żółtych kamizelek” zakończy się. Wskazał na liczne przyczyny protestu ludności. – Rząd stara się załagodzić nastroje. Powody niezadowolenia są wielorakie, łącznie z socjalnymi. Dodatkowo społeczeństwo francuskie przeżywa kryzys tożsamości. Chodzi głównie o masową migracje, wycofanie rządów prawa w niektórych dzielnicach oraz rewolucje przeprowadzoną przez lewicowo liberalny obóz Macrona, homo-małżeństwa, eutanazje, in vitro dla lesbijek – stwierdził.

Dziwi się, że policja francuska potrafi sobie poradzić z dużymi strajkami, ale nie jest w stanie zaprowadzić porządku na przedmieściach, gdzie działają imigranckie gangi. Dodał, że gdyby tak postępowała w Polsce, Zachód natychmiast by zareagował.

Źródło: Radio Wnet

Komentarze

Zobacz także

UWAGA! Wybuch w elektrowni atomowej we Francji? ZAMACH?

Katolicy w USA domagali się reakcji biskupów na działalność homolobby w Kościele. Zareagował tylko jeden hierarcha! WIDEO

Redakcja malydziennik

Szpitale w Wielkiej Brytanii w pełnej gotowości! Do ataku terrorystów może dojść w każdej chwili

Ładuję....