WYDARZENIA

"Francja musi dać każdemu szansę" – świetna kampania prolife w czasie kampanii prezydenckiej. To, co mówią o niej feministki, przekracza ludzkie pojęcie…

W paryskim metrze nielegalnie rozwieszono plakaty o tematyce antyaborcyjnej, wzywające kandydatów na fotel prezydenta do obrony życia poczętego. Organizatorzy akcji twierdzą, że walka z aborcją jest sprawą wagi krajowej.

Na plakatach znajdują się zdjęcia pięciu francuskich kandydatów na prezydenta, w tym Emmanuela Macrona i Marine Le Pen, którzy zdobyli najwięcej głosów w pierwszej turze wyborów.

 

Plakat przedstawiający zdjęcie szefowej antyunijnego i antyimigranckiego Frontu Narodowego Marine Le Pen opatrzono słowami: "Nie zamykaj granic naszemu życiu". Z kolei obok wizerunku Macrona widnieje hasło: "Francja musi dać każdemu szansę. Więc daj nam szansę żyć".

 

Organizacje walczące o prawa kobiet wyraziły gniew z powodu kampanii.

 

"Jest to wzbudzanie poczucia winy wśród kobiet" – stwierdziła Raphaelle Remy-Leleu, rzeczniczka francuskiej organizacji feministek Osez le feminisme!, założonej przez socjalistki jeszcze w 1901 roku. "Jest to niepokojące, że ugrupowania pro-life mają środki finansowe na przeprowadzanie takich kampanii" – dodała.

 

Operator paryskiego metra oświadczył, że plakaty były powieszone nielegalnie. Służby metra pracują nad ich usunięciem.

 

Według danych francuskiego urzędu statystycznego każdego roku we Francji przeprowadzanych jest ponad 200 000 aborcji.

 

W pierwszej turze wyborów prezydenckich, która odbyła się 23 kwietnia, 24,01 proc. głosów zdobył centrysta Emmanuel Macron; Marine Le Pen otrzymała 21,30 proc. Kandydaci zmierzą się w drugiej turze 7 maja. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Terlikowski: Katolicy i osoby LGBT muszą nauczyć się ze sobą rozmawiać

Adam Gaafar

Ceny rosną. Nie daj się oszukać! Rodzina 470+

Redakcja malydziennik

MOCNE! Mundial, porno i kultura rozwiązłości, czyli himalaje hipokryzji

Redakcja malydziennik
Ładuję....