CYWILIZACJA

Francja kolebką demoralizacji. Oto jak niszczy się tam niewinność dzieci

Niepełnoletni we Francji będą mogli chodzić do kina na filmy, w których zawarto sceny "niesymulowanych stosunków seksualnych". Dotychczas pojawienie się takich scen automatycznie klasyfikowało film jako "dozwolony od lat 18".

Francuskie Ministerstwo Kultury przygotowuje zmiany w prawie, które zlikwidują przepis nakazujący klasyfikację filmów ze scenami prawdziwego seksu jako "dozwolonych od lat 18". W efekcie niepełnoletni będą mogli całkowicie legalnie oglądać filmy zawierające takie sceny w kinie. 

Zgodnie z nowymi wytycznymi od lat 18 dozwolone będą te filmy, które zawierają "sceny seksu i przemocy, które mogą zranić uczucia niepełnoletnich" – poinformowała minister kultury Audrey Azoulay.

Kontrowersje wokół automatycznego zakazu oglądania przez niepełnoletnich filmów zawierających sceny niesymulowanego seksu pojawiły się wraz z premierą filmu erotycznego "Miłość", który wszedł do kin w 2015 roku.

Pierwotnie był dozwolony od lat 16, ale po pozwie złożonym przez jedną z organizacji prawicowych podniesiono próg wiekowy do 18 lat.

Tymczasem reżyser i producent filmu "Miłość" przekonywał, że jego obraz to nie pornografia, ale "odkrywanie piękna fizycznej miłości".

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Znamy terrorystę, który napadł na kościół!

Redakcja malydziennik

Ten środek kosztuje zaledwie 3 złote! To prawdziwy pogromca komarów

Adam Gaafar

Oto jak powinna zacząć się dobra zmiana! [WIDEO]

Redakcja malydziennik
Ładuję....