RELIGIA

Franciszek znowu zawiedzie lewaków. Papież bardzo ostro o…

Franciszek, po raz kolejny zawiedzie lewaków. Tak się bowiem składa, że jego najnowsza książka zawiera w sobie wiele fragmentów, w których papież idzie całkowicie pod prąd współczesnym ideologicznym narracjom.

I tak, przypomina jednoznacznie, że małżeństwo jest związkiem między kobietą a mężczyzną. „Nie możemy tego zmienić. Taka jest natura rzeczy” – zaznacza Franciszek w serii wywiadów, jakie przeprowadził z nim Dominique Wolton, francuski socjolog i specjalista od komunikacji. Gdy papież został zapytany o „małżeństwa homoseksualne” odpowiedział: „nazywajmy to związkami cywilnymi. Nie żartujmy sobie z prawdy”.

 

Jeszcze mocniej papież wypowiadał się na temat aborcji, podkreślając, że przyznanie każdemu kapłanowi możliwości zdejmowania kary ekskomuniki z kobiet, który dopuściły się tego czynu w niczym nie zmienia jego oceny moralnej. „Aborcja jest morderstwem na niewinnej osobie ludzkiej” – zaznaczył. I dodał, że w jego decyzji chodziło o to, by ułatwić kobietom pojednanie z Bogiem, by nie obawiały się one przyjście do krat konfesjonału.

Źródło: CatholicHerald.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Milczenie, które wiele daje Kościołowi. Modlitwa i milczenie Benedykta XVI mają ogromną MOC

Kwestia interpretacji „Amoris laetitia” rozstrzygnięta. I to w dodatku przez samego…

Redakcja malydziennik

O. Michał Legan i ks. Michał Olszewski o tym, czym jest prawdziwy żal. Koniecznie ZOBACZ

Redakcja malydziennik
Ładuję....