POLITYKA

Franciszek złożył JAŁMUŻNĘ, SPRAWDŹ ILE! "Znajdź TYLKO JEDNĄ rzecz, która cię smuci lub raduje i się na niej skup" – mówił Papież na zakończenie rekolekcji

"Tak wiele jest rzeczy, o których można by medytować, cała góra. Ale św. Ignacy mówi, że jeśli ktoś znajdzie w Ćwiczeniach Duchownych jedną rzecz, która daje pocieszenie czy strapienie, to powinien się nad nią zatrzymać i nie iść już dalej" – mówił Franciszek na zakończenie właśnie odbytych rekolekcji.

Dziś zakończyły się pięciodniowe rekolekcje papieskie. Odbyły się pod Rzymem, a oprócz papieża uczestniczyli w nich jego najbliżsi współpracownicy.

 

Rano Franciszek odprawił także Mszę Świętą w intencji Syrii. W darze dla ubogich przekazał także sumę 100 tysięcy euro. Wkład w kwocie miała także Kuria Rzymska.

 

„Tak wiele jest rzeczy, o których można by medytować, cała góra. Ale św. Ignacy mówi, że jeśli ktoś znajdzie w Ćwiczeniach Duchownych jedną rzecz, która daje pocieszenie czy strapienie, to powinien się nad nią zatrzymać i nie iść już dalej. Na pewno każdy z nas znalazł w tym wszystkim jedną czy drugą taką rzecz. A reszta się nie zmarnuje, pozostanie, wykorzysta się to kiedy indziej. I może tak być, że rzeczy najważniejsze, najmocniejsze do kogoś wcale nie przemawiają, a jedno słowo, jedno słówko przemówi o wiele bardziej." – na zakończenie rekolekcji mówił Papież.

 

To jak w tej anegdocie o wielkim hiszpańskim kaznodziei, który po wielkim i dobrze przygotowanym kazaniu podszedł do wielkiego publicznego grzesznika, który zapłakany poprosił o spowiedź, a potem płacząc wyznawał swoje grzechy. Zdumiony spowiednik, bo znał życie tego człowieka, zapytał: «Powiedz mi, proszę, w którym momencie poczułeś, że Bóg dotyka twego serca, jakie to były słowa». – «Kiedy ksiądz powiedział: zmieńmy temat». Czasami pomagają najbardziej słowa najprostsze, a czasami te bardziej skomplikowane. Każdemu Bóg daje właściwe słowo” – dodał Ojciec Święty.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

BRAWO pani premier! Rodzina bohaterskiego kierowcy otrzymała rentę

Redakcja malydziennik

W Wielkiej Brytanii panika. Przygotowują się na ciężkie dni

Redakcja malydziennik

Bronisław Komorowski wylądował w szpitalu

Redakcja malydziennik
Ładuję....