ARCHIWUM

Franciszek przypomina Holendrom: Spowiedź jest miejscem, gdzie otrzymuje się dar miłosierdzia

Przychodząc tu razem na Jubileusz Miłosierdzia wyrażacie komunię holenderskiego Kościoła i jedność z Następcą Piotra – powiedział Ojciec Święty w Bazylice Watykańskiej do pielgrzymów przybyłych wraz ze swoimi biskupami ze wszystkich diecezji Holandii.

Rok Święty wprowadza nas w jeszcze ściślejszą więź z Jezusem  Chrystusem, który jest obliczem miłosierdzia Ojca.  Nie wyczerpiemy nigdy do końca tej wielkiej tajemnicy miłości Boga! Jest to źródło naszego życia: cały świat, każdy z nas potrzebuje Bożego miłosierdzia.  Ono nas zbawia, daje nam życie, odradza nas jako prawdziwe dzieci Boże. A my doświadczamy zbawczej dobroci Boga szczególnie w sakramencie pokuty i pojednania. Spowiedź jest miejscem, gdzie otrzymuje się dar przebaczenia i miłosierdzia od Boga, który rozpoczął przemianę każdego z nas i reformę życia Kościoła” – powiedział Papież.

 

Franciszek zachęcił holenderskich pielgrzymów jubileuszowych do otwierania serc na Boże miłosierdzie, dając mu się kształtować. „W ten sposób staniecie się ze swej strony narzędziami miłosierdzia” – wskazał Papież.

 

Objęci ramionami miłosiernego Ojca, który zawsze darzy nas swoim przebaczeniem, będziecie w stanie dawać świadectwo Jego miłości w codziennym życiu. Dzisiejsi ludzie są spragnieni Boga, spragnieni Jego dobroci i miłości. I również wy, stając się «kanałami» miłosierdzia, możecie pomóc w zaspakajaniu tego pragnienia. Możecie pomóc wielu ludziom odkryć Chrystusa, Zbawiciela i Odkupiciela ludzkości! Jako uczniowie-misjonarze Jezusa możecie «przepajać» społeczeństwo głoszeniem Ewangelii i miłością przede wszystkim do najbardziej potrzebujących i tych, którzy są pozostawieni samym sobie” – powiedział Ojciec Święty.

 

Radio Watykańskie

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Niesamowite! 30% społeczeństwa tego muzułmańskiego kraju to katolicy. Szkoły są tam prowadzone przez…

Redakcja malydziennik

Prawo i Sprawiedliwość idzie na rekord, nowe badanie opinii publicznej nie pozostawia złudzenia

Redakcja malydziennik

Papież na Mszy za zmarłych hierarchów: Chrystus nadzieją!

Redakcja malydziennik
Ładuję....