RELIGIA

Franciszek pamięta o naszym święcie – do pielgrzymów w Watykanie wykrzyknął: "Niech żyje Polska!"

"Dzisiaj przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i wasze Święto Narodowe" – mówił Ojciec Święty. Na placu św. Piotra zgromadziło się około 15 tys. osób. nie tylko z Polski.

Niech żyje Polska! –  to spontaniczne zawołanie Papieża wybrzmiało dziś na audiencji środowej. Franciszek pamiętał o uroczystości Maryi Królowej Polski, a 15 tys. pielgrzymów z całego świata przybyłych na plac św. Piotra zachęcił do spontanicznego aplauzu właśnie na cześć Królowej naszej ojczyzny. Polsce i jej mieszkańcom udzielił też specjalnego błogosławieństwa.

 

„Serdecznie pozdrawiam wszystkich Polaków. Dzisiaj przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i wasze Święto Narodowe. Proszę o brawa dla Królowej Polski! Z miłością i z uwagą słuchajcie wskazań waszej Królowej, o której śpiewacie: «Tyś wielką chlubą naszego narodu». W waszych codziennych wyborach podążajcie drogą porozumienia i wzajemnej życzliwości. Podejmujcie ważne decyzje poszukując prawdy, wspólnego dobra i pokoju. Bądźcie otwarci i wrażliwi na potrzeby braci. Waszej Ojczyźnie, wam tu obecnym, waszym rodakom w Polsce i w świecie, z serca błogosławię. Niech żyje Polska!” – powiedział Ojciec Święty.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Franciszek i Hiacynta z Fatimy będą kanonizowani. „Nie z powodu wizji, a…”

Redakcja malydziennik

Mocne słowa Franciszka: to forma niewolnictwa, zbrodnia przeciw ludzkości, ciężkie pogwałcenie praw człowieka, okrutna plaga

Redakcja malydziennik

Kard. Burke wraca do Sygnatury Apostolskiej!

Redakcja malydziennik
Ładuję....