ARCHIWUM

Franciszek pamięta o naszym święcie – do pielgrzymów w Watykanie wykrzyknął: "Niech żyje Polska!"

"Dzisiaj przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i wasze Święto Narodowe" – mówił Ojciec Święty. Na placu św. Piotra zgromadziło się około 15 tys. osób. nie tylko z Polski.

Niech żyje Polska! –  to spontaniczne zawołanie Papieża wybrzmiało dziś na audiencji środowej. Franciszek pamiętał o uroczystości Maryi Królowej Polski, a 15 tys. pielgrzymów z całego świata przybyłych na plac św. Piotra zachęcił do spontanicznego aplauzu właśnie na cześć Królowej naszej ojczyzny. Polsce i jej mieszkańcom udzielił też specjalnego błogosławieństwa.

 

„Serdecznie pozdrawiam wszystkich Polaków. Dzisiaj przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i wasze Święto Narodowe. Proszę o brawa dla Królowej Polski! Z miłością i z uwagą słuchajcie wskazań waszej Królowej, o której śpiewacie: «Tyś wielką chlubą naszego narodu». W waszych codziennych wyborach podążajcie drogą porozumienia i wzajemnej życzliwości. Podejmujcie ważne decyzje poszukując prawdy, wspólnego dobra i pokoju. Bądźcie otwarci i wrażliwi na potrzeby braci. Waszej Ojczyźnie, wam tu obecnym, waszym rodakom w Polsce i w świecie, z serca błogosławię. Niech żyje Polska!” – powiedział Ojciec Święty.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Nareszcie! Wreszcie kolejne zarzuty przeciwko oszustom z OLT!

Redakcja malydziennik

Gorąco na Ukrainie! Poranny incydent to nie koniec – przeprowadzono też demonstracje. Według służb za wydarzeniami stoją ci sami ludzie

Redakcja malydziennik

Dlaczego kobiety lubią plotkować, a mężczyźni nie zauważają nowej fryzury? KONIECZNIE PRZECZYTAJ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....