ARCHIWUM

Franciszek o młodych zwolennikach tradycyjnej mszy: sztywniacy!

Papież Franciszek od dawna przyznaje, że nie rozumie młodych ludzi, którzy uczestniczą we mszy świętej tradycyjnej. Po raz kolejny dał temu wyraz z wywiadzie dla dziennika „La Reppublica” określając ich mianem „sztywniaków”.

W kolejnym wywiadzie dla włoskiej, komunizującej gazety, papież skrytykował „sztywność” młodych ludzi, którzy uczestniczą w mszy świętej tradycyjnej. – Wciąż próbuje zrozumieć, co kieruje ludźmi, którzy są zbyt młodzi, by doświadczyć mszy przedsoborowej, a nadal chcą w niej uczestniczyć – powiedział Franciszek.

 

– Czasami mam wrażenie, że mamy w tym przypadku do czynienia z bardzo surowymi osobami, z pewnym nastawieniem sztywności. I pytam sam siebie: skąd tyle sztywności? Ta sztywność zawsze coś skrywa, jakąś niepewność czy nawet coś innego. Sztywność jest defensywna. Prawdziwa miłość nie jest sztywna – mówił papież.

 

Nie jest to pierwsza tego rodzaju wypowiedź Ojca świętego. Ostra retoryka wobec tej części katolików, którzy zachowują ogromny szacunek dla tradycyjnej nauki i liturgii Kościoła jest w ustach Ojca świętego dość częsta. Franciszek krytykował „nadmierną sztywność” tych katolików, którzy wyznają istnieje absolutnych zasad moralnych. W innych wypowiedziach papież tłumaczył, że tradycyjoności, z ich „wrogością wobec elastyczności” nie dają się zaskakiwać Bogu.

 

TPT/LifeSiteNews

Źródło: LifeSiteNews

Komentarze

Zobacz także

Na prawicy powstanie nowa partia! Wszystko wyjaśni się…

Redakcja malydziennik

Cejrowski chętnie oddałby TO miasto Niemcom. "Tam są same niemieckie groby. Milion niemieckich grobów"

Redakcja malydziennik

Pamiętacie SZYMONA z TOP MODEL? Teraz nagrał piosenkę Jestem BLESSED – Mamy to VIDEO!

M. A.
Ładuję....