ARCHIWUM

Franciszek: Każde życie jest darem!

Sport pomaga budować w świecie kulturę spotkania i solidarności. Pokazuje, że nie istnieją bariery ani przeszkody, których nie można pokonać. Franciszek mówił o tym do delegacji Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które w marcu odbędą się w Austrii. Ich hasłem są słowa: „Serce bije dla świata!”.

„Sport jest waszą pasją. Z wielkim zaangażowaniem przygotowaliście się do zmagań zgodnie z przysięgą zawodnika Olimpiad Specjalnych: «Obym zwyciężył, ale jeśli mi się to nie uda, obym próbował ze wszystkich sił». Aktywność sportowa dobrze wpływa na ciało i ducha, pozwalając wam polepszyć jakość swojego życia – mówił Franciszek. – Stałe przygotowania, które wymagają również wysiłku i wyrzeczeń, pozwalają wam wzrastać w cierpliwości i wytrwałości, dają wam odwagę oraz pozwalają zdobyć i rozwinąć zdolności, które w przeciwnym wypadku pozostałyby ukryte. Przekonany jestem, że wszyscy tego doświadczyliście” – relacjonuje Radio Watykańskie.

Franciszek podkreślił, że zawodnicy Olimpiad Specjalnych i towarzyszące im kadry są znakiem nadziei dla tych, którzy angażują się w budowanie bardziej zintegrowanego społeczeństwa. „Każde życie jest darem, każdy człowiek jest darem, integracja ubogaca wspólnoty i społeczeństwo” – mówił Papież. Podkreślił, że przesłanie płynące z Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych to wołanie o świat bez barier i wykluczenia.

Źródło: Radio Watykańskie bz/ rv

Komentarze

Zobacz także

Kijowski kłamał. Żył jak pączek w maśle z pieniędzy KOD-u

Redakcja malydziennik

Biskup pójdzie na obchody Narodzin… Nie, nie Pana Jezusa. Nie uwierzycie, że coś takiego mogło się zdarzyć

Redakcja malydziennik

4 rzeczy, które Bóg chce nam powiedzieć przez huragan Irma

Redakcja malydziennik
Ładuję....