ARCHIWUM

„Franciszek jest jednym z nas” – głosi wpływowy teolog wyzwolenia. „Może dopuścić żonatych księży” i „diakonki”

Papież Franciszek może niebawem dopuścić do posługi kapłańskiej żonatych duchownych, którzy wcześniej porzucili kapłaństwo dla kobiet. Taką opinię w wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Kölner Stadt-Anzeiger” wpływowy teolog wyzwolenia, były franciszkanin i eks-ksiądz Leonardo Boff.

Zdaniem teologa wyzwolenia papież może wyrazić zgodę na to, by księża, którzy dla kobiet zrzucili sutanny zaczęli służyć ponownie w Brazylii. Boff zastrzega, że byłby to eksperyment, podjęty na próbę, w kraju, gdzie dramatycznie brakuje księży. W kraju, gdzie jest 140 milionów katolików powinno być, podkreśla teolog wyzwolenia, 100 tysięcy księży, a jest ich… 1800, co jest katastrofą.

 

Sam Boff zastrzega, że ta zmiana jest mu obojętna, bowiem… on sam od dawna – choć jest byłym księdze – sprawuje msze, chrzci i spowiada, tam, gdzie księży brakuje. I nikt mu w tym nie przeszkadza. 

 

Teolog wyzwolenia zapowiada także, powołując się na kard. Waltera Kaspera, że możemy spodziewać się kolejnych zaskoczeń, i to niebawem. – Kto wie może trzeba się spodziewać kobiet diakonów? – zastanawia się. I dodaje, że niezależnie od tego, czy tak się stanie, czy nie, to Franciszek jest jednym z teologów wyzwolenia, który przyswoił Kościołowi ten nurt teologii.

Źródło: National Catholic Reporter

Komentarze

Zobacz także

Kolęda w domu publicznym? Ks. Michał i tam zapukał. ZOBACZ, co się wydarzyło

Redakcja malydziennik

Planned Parenthood handluje częściami ciał abortowanych dzieci. Są nowe dowody! ZOBACZ

Redakcja malydziennik

Ona twierdzi, że w Auschwitz nie gazowano ludzi!

Redakcja malydziennik
Ładuję....