RELIGIA

Franciszek jak tata, z wielką troską mówi o dzieciach

Dzieci trzeba szczególnie chronić przed niewolnictwem i werbunkiem do grup zbrojnych – apeluje papież Franciszek. Podczas dzisiejszej Audiencji Generalnej Ojciec Święty mocno ujął się za najsłabszymi.

Za kilka dni, dokładnie 20 listopada, przypada Światowy Dzień Praw Dziecka. W związku z tym już dziś papież Franciszek zaapelował o konieczność przestrzegania ich praw. „Kieruję apel do sumień wszystkich, instytucji i rodzin, o to, aby dzieci były zawsze chronione i aby zawsze broniono ich dobrobytu, aby uchronić je przed niewolnictwem, werbunkiem do grup zbrojnych, maltretowaniem”.

 

Papież zaapelował także, „by wspólnota międzynarodowa czuwała nad ich życiem, gwarantując każdemu dziecku prawo do chodzenia do szkoły i edukacji, aby ich wzrost był spokojny i by z ufnością patrzyły w przyszłość”.

 

W katechezie podczas ostatniej audiencji generalnej w Roku Świętym, który zakończy się w niedzielę, Franciszek przypomniał, że wśród uczynków miłosierdzia jest też cierpliwe „znoszenie osób uciążliwych”.

 

To uczynek miłosierdzia, który wszyscy dobrze znamy, ale nie realizujemy praktycznie tak, jak powinniśmy” – zaznaczył.

 

A osób uciążliwych nie brakuje. Bardzo łatwo jest nam stwierdzić obecność osoby, która może irytować. Dzieje się tak, gdy spotykamy kogoś na ulicy albo kiedy otrzymujemy telefon. Od razu myślimy: +Jak długo muszę wysłuchiwać narzekań, plotek, próśb lub przechwałek tej osoby?+” – dodał.

 

Papież powiedział, że czasem ludźmi irytującym są osoby z najbliższego otoczenia w rodzinie, w miejscu pracy i odpoczynku. „Również i my czasem bywamy uciążliwi” – zauważył. Zachęcił wiernych do rachunku sumienia, czy i oni tacy nie są.

 

Zwracając się do Polaków, nawiązał do zakończenia Roku Miłosierdzia w niedzielę 20 listopada, gdy zamknięte zostaną Drzwi Święte bazyliki watykańskiej: Nie zamyka się jednak miłosierne serce Boga, nie gaśnie Jego czułość wobec nas, grzeszników, nie przestają płynąć strumienie Jego łaski. Tak też nie mogą się zamknąć nasze serca i nie możemy przestać pełnić dzieła miłosierdzia wobec potrzebujących” – podkreślił.

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Wizja KOŃCA ŚWIATA wg Ojca Pio! Otrzymał ją od samego Boga!

Redakcja malydziennik

OTO dowody na istnienie szatana! MOCNE!

UWAGA! Masz szansę na pojednanie się z … Bogiem! We wtorek rusza noc konfesjonałów!

Redakcja malydziennik
Ładuję....