RELIGIA

Franciszek apeluje: Módlmy się za dzieci w niebezpieczeństwie aborcji!

W obchodzony we Włoszech w niedzielę Dzień dla Życia papież Franciszek wezwał wiernych do modlitwy za dzieci, które są "w niebezpieczeństwie" z powodu groźby przerwania ciąży. W czasie spotkania w Watykanie apelował o "odważną akcję edukacyjną na rzecz życia".

Zwracając się do tysięcy wiernych zebranych w południe na placu Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański Franciszek przypomniał, że tegoroczny Dzień Życia obchodzony jest pod hasłem "Kobiety i mężczyźni dla życia za przykładem świętej Teresy z Kalkuty".

 

"Przyłączam się do apelu włoskich biskupów o odważną akcję edukacyjną na rzecz życia ludzkiego. Każde życie jest święte" – podkreślił.

 

Następnie wezwał: "Nieśmy kulturę życia jako odpowiedź na logikę odrzucania i na niż demograficzny; bądźmy blisko i módlmy się za dzieci, które znalazły się w niebezpieczeństwie przerwania ciąży, jak również za osoby u schyłku życia".

 

"Każde życie jest święte. Niech nikt nie zostanie zostawiony sam sobie i niech miłość obroni sens życia" – mówił Franciszek.

 

Zachęcił do tego, by pamiętać słowa Matki Teresy z Kalkuty: "Życie to piękno, podziwiaj je; życie to życie, broń go".

 

Na zakończenie powtórzył: "Każde życie jest święte; zarówno dziecka, które ma się urodzić, jak i osoby bliskiej śmierci".

 

Papież pozdrowił włoski Ruch dla Życia, wykładowców rzymskich uniwersytetów oraz wszystkich tych, którzy – jak mówił – "współpracują na rzecz wychowania nowych pokoleń, aby były zdolne budować społeczeństwo gościnne i godne każdej osoby".

 

W rozważaniach przed modlitwą Franciszek apelował do wiernych, by poprzez swe słowa i uczynki byli "solą ziemi" i "światłem świata".

 

Misją chrześcijan – wskazywał – jest nadawanie "smaku" życiu za sprawą wiary i miłości oraz oddalanie "szkodliwych wirusów egoizmu, zazdrości, oszczerstw".

 

"Te wirusy niszczą tkankę naszych wspólnot, które powinny natomiast jaśnieć jako miejsca gościnności, solidarności i pojednania" – dodał Franciszek. 

 

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Już 11 listopada wielkie otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej

Redakcja malydziennik

PRZEŚLADUJE się ich i ZABIJA, ponieważ są chrześcijanami – OBEJRZYJ WIDEO, jak można to powstrzymać

Jak dokonać uzdrowienia pamięci ?

Redakcja malydziennik
Ładuję....