WYDARZENIA

Finlandia usuwa ze szkolnego programu nauczania wszystkie przedmioty

Finlandia chce zrewolucjonizować system szkolnictwa, skończyć z nudą w ławce i niepraktycznym sposobem prowadzenia zajęć. Szkoła po zmianach ma pozwolić uczniom na rozwijanie ich zainteresowań.

Według fińskiego MEN-u obecny system edukacji jest przestarzały i nieskuteczny. Zmiany będą polegać na usunięciu z programu nauczania wszystkich dotychczasowych przedmiotów i zastąpienie ich zajęciami, które będą się skupiały na omawianiu poszczególnych wydarzeń i zjawisk.

 

W praktyce oznacza to, że uczniowie nie będą już chodzić na matematykę, geografię, czy historię. Zamiast tego, na zajęciach w małych grupkach dyskusyjnych, będzie prowadzona debata np., na temat II Wojny Światowej z perspektywy historycznej, matematycznej, geograficznej itp.

 

W planach jest nawet propozycja specjalnego kursu pt. „Praca w Kawiarni”, który ma nauczyć studentów m.in. języka angielskiego, podstaw przedsiębiorczości i komunikacji.

 

Nowy program ma pozwolić młodzieży wybrać, na jakie bloki tematyczne chcą chodzić. Ma to pozwolić nastolatkom na zgłębianie ich zainteresowań.

 

Innowacyjny system będzie dotyczył jedynie CZYTAJ CAŁOŚĆ

Źródło: dobrewiadomosci.net.pl

Komentarze

Zobacz także

W opolskim szpitalu człowieka zabijesz za darmo. Za pochówek musisz zapłacić

Redakcja malydziennik

W Polsce są jednak ludzie – demony! Obdarł studentkę ze skóry i chce wyjść z aresztu!

Co za szopka! Francja zgodziła się na szopki bożonarodzeniowe, ale "niereligijne"!

Redakcja malydziennik
Ładuję....