ARCHIWUM

Finansujesz terrorystów, nie masz dostępu do pieniędzy

Szef Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) Rosji Aleksandr Bortnikow poinformował, że służby zablokowały w tym roku konta bankowe ponad 2 tys. osób podejrzanych o udział w działalności terrorystycznej, w tym podejrzanych o finansowanie terroryzmu.

 

Bortnikow podał te dane na wspólnym posiedzeniu Narodowego Komitetu Antyterrorystycznego (NAK) i federalnego sztabu operacyjnego.

 

Powiadomił także, że uniemożliwiono wyjazd za granicę ponad 80 Rosjanom chcącym przyłączyć się do międzynarodowych organizacji terrorystycznych, w tym Państwa Islamskiego. Ponadto służbom udało się udaremnić działalność ponad 30 werbowników, którzy zajmowali się rekrutowaniem Rosjan do struktur terrorystycznych.

 

Szef FSB oświadczył również, że dzięki "podjęciu dodatkowych kroków mających na celu ochronę rosyjskiej przestrzeni informacyjnej możliwe było ujawnienie ok. 26 tys. ekstremistycznych i terrorystycznych stron internetowych". Jak dodał, to ponad dwa razy więcej niż ujawniono w 2015 roku.

 

Służby ograniczyły również internetową propagandę prowadzoną przez wiele organizacji terrorystycznych. "W szczególności Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i FSB w sierpniu zlikwidowały wspólnie na terytorium Rosji komórkę społeczności internetowej, składającej się na całym świecie z ponad 100 tys. zwolenników, propagujących radykalne idee, zajmujących się rekrutacją bojowników do międzynarodowych organizacji i finansowaniem Państwa Islamskiego" – powiedział Bortnikow, cytowany przez agencję TASS.

 

Poinformował także, że w tym roku w operacjach antyterrorystycznych w Rosji zabitych zostało ok. 130 bojowników. Wśród nich był przywódca ugrupowania Wilajet Kaukaz, przedstawiający się jako szef zwolenników IS w Kaukazie Północnym.(PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Wspaniałe wiadomości: Rośnie liczba katolików na świecie! Stanowią już 18% ludności! Ile to miliardów?

Redakcja malydziennik

Szydło prosto z mostu: Kandydatura Donalda Tuska na szefa RE to nie jest sprawa polskiego rządu, ale…

Redakcja malydziennik

Oto kolejna odsłona ZDRADY Polski – ujawnia Krystyna Pawłowicz

Redakcja malydziennik
Ładuję....