HISTORIA RODZINA WYDARZENIA

FENOMEN MEDYCYNY Najmłodsza matka w historii! Urodziła dziecko mając zaledwie…

matka, dziecko

Nieraz słyszy się współcześnie, że najmłodsza matka miała 12 lat, a nawet 10 lat i urodziła dziecko. Ale co ze wszystkimi matkami w historii?

Lina Medina to najmłodsza znana matka w dziejach ludzkości. Urodziła się w 1933 roku w Peru i miała ośmioro rodzeństwa. Osiągnęła pełną dojrzałość płciową w wieku 3 lat i urodziła dziecko mając ich zaledwie 5! Mały Gerard do 10 roku życia żył w przekonaniu, że Lina jest jego siostrą. Dopiero później matka zdradziła mu prawdę.

Zaczęło się od tego, że ojciec Liny zobaczył duży brzuch u córki i zabrał do lokalnego szamana, który stwierdził, że to GUZ. Przestraszony ojciec zawiózł ją do pobliskiego szpitala w Pisco, a następnie do stolicy Peru – Limy – gdzie specjaliści potwierdzili diagnozę…dziewczynka jest w ciąży! Poczęła syna w wieku 4 lat i 10 miesięcy, a 9 miesięcy później urodziła go przez cesarskie cięcie. Poród zdecydował się przyjąć jej lekarz z pobliskiego miasteczka, dr Gerardo Lozada.

 

 

Kto był OJCEM? Pierwotnie podejrzewano jej własnego ojca, a następnie braci. Oskarżono ich o gwałt i kazirodztwo, jednak niczego im nie udowodniono, więc zostali wypuszczeni z aresztu. Sama Lina Medina nie chce się wypowiadać na ten temat i nie udziela wywiadów. Nawet swojemu lekarzowi nie zdradziła, jak doszło do ciąży.

 

Lina Medina żyje do dziś i ma 86 lat! Jej pierwszy syn zmarł w 1979 roku z powodu zachorowania na rzadką chorobę szpiku kostnego. Zaszła jeszcze raz w ciążę ze swoim mężem, Raúlem Jurado, i miała drugie dziecko, jednak tym razem w wieku 39 lat. Pracowała w klinice dr Lozada, który pomógł jej w edukacji. Lina Medina jest najmłodszą znaną matką w dziejach ludzkości. Przypadek przedwczesnego pokwitania jest znany również współcześnie i spotyka podobno 1 na 100 000 tysięcy dzieci.

 

 

 

 

Komentarze

Zobacz także

NIEWIARYGODNE, ŻE MOŻNA BYĆ TAK… . „Wszyscy poczynamy się jako dziewczynki, a później…”

Gwiazda porno całkowicie zmieniła swoje życie, kiedy usłyszała to jedno pytanie. Ty też je sobie zadaj!

Rok 2016 był "strasznym rokiem". Wciąż nie wiemy jak długo to potrwa

Redakcja malydziennik
Ładuję....