CYWILIZACJA HISTORIA RODZINA

FENOMEN MEDYCYNY Najmłodsza matka w historii! Urodziła dziecko mając zaledwie…

matka, dziecko

Nieraz słyszy się współcześnie, że najmłodsza matka miała 12 lat, a nawet 10 lat i urodziła dziecko. Ale co ze wszystkimi matkami w historii?

Lina Medina to najmłodsza znana matka w dziejach ludzkości. Urodziła się w 1933 roku w Peru i miała ośmioro rodzeństwa. Osiągnęła pełną dojrzałość płciową w wieku 3 lat i urodziła dziecko mając ich zaledwie 5! Mały Gerard do 10 roku życia żył w przekonaniu, że Lina jest jego siostrą. Dopiero później matka zdradziła mu prawdę.

Zaczęło się od tego, że ojciec Liny zobaczył duży brzuch u córki i zabrał do lokalnego szamana, który stwierdził, że to GUZ. Przestraszony ojciec zawiózł ją do pobliskiego szpitala w Pisco, a następnie do stolicy Peru – Limy – gdzie specjaliści potwierdzili diagnozę…dziewczynka jest w ciąży! Poczęła syna w wieku 4 lat i 10 miesięcy, a 9 miesięcy później urodziła go przez cesarskie cięcie. Poród zdecydował się przyjąć jej lekarz z pobliskiego miasteczka, dr Gerardo Lozada.

 

 

Kto był OJCEM? Pierwotnie podejrzewano jej własnego ojca, a następnie braci. Oskarżono ich o gwałt i kazirodztwo, jednak niczego im nie udowodniono, więc zostali wypuszczeni z aresztu. Sama Lina Medina nie chce się wypowiadać na ten temat i nie udziela wywiadów. Nawet swojemu lekarzowi nie zdradziła, jak doszło do ciąży.

 

Lina Medina żyje do dziś i ma 86 lat! Jej pierwszy syn zmarł w 1979 roku z powodu zachorowania na rzadką chorobę szpiku kostnego. Zaszła jeszcze raz w ciążę ze swoim mężem, Raúlem Jurado, i miała drugie dziecko, jednak tym razem w wieku 39 lat. Pracowała w klinice dr Lozada, który pomógł jej w edukacji. Lina Medina jest najmłodszą znaną matką w dziejach ludzkości. Przypadek przedwczesnego pokwitania jest znany również współcześnie i spotyka podobno 1 na 100 000 tysięcy dzieci.

 

 

 

 

Komentarze

Zobacz także

Tego jeszcze nie widziałeś! Księżyc się … rozpada!

Kontrowersyjny miliarder z prestiżową nagrodą. Kim jest na prawdę?

Redakcja malydziennik

Kolejny atak w Paryżu! Francuzów nie budzą już dzwony, tylko okrzyki ALLAH AKBAR!

Redakcja malydziennik
Ładuję....