POLITYKA

Feministki to RASISTKI. Nie chcą białych na swojej imprezie. A to wszystko w tolerancyjnej i otwartej Europie

Mer Paryża Anne Hidalgo wezwała do zakazania organizacji imprezy adresowanej do czarnoskórych feministek – Nyansapo Festival, ponieważ z imprezy niemal w całości mają być wykluczone osoby o białym kolorze skóry – informuje BBC.

Miejsce, w którym odbędzie się impreza, ma być podzielone na trzy części. Największa – zajmująca ok. 80 proc. całości powierzchni – ma być dostępna tylko dla czarnoskórych kobiet. Do kolejnej strefy mają być wpuszczani tylko czarnoskórzy. Trzecią część powierzchni przewidziano dla osób wszystkich ras.

 

Hidalgo napisała na Twitterze, że ma prawo "ścigać organizatorów (festiwalu – red.) za dyskryminację".

 

Imprezę potępili też przedstawiciele niektórych organizacji walczących z rasizmem. Przedstawiciele SOS Racisme określili festiwal mianem "abominacji" i ocenili, że organizatorzy "pławią się w separacji etnicznej". Z kolei Międzynarodowa Liga przeciwko Rasizmowi i Antysemtizymowi (Licra) stwierdziła, że Rosa Parks (afroamerykańska działaczka na rzecz praw człowieka) "przewraca się w grobie".

 

Z kolei kierownictwo lokalnego oddziału Frontu Narodowego zażądało od Hidalgo wyjaśnień odnośnie tej "rażąco rasistowskiej" imprezy.

 

Co na to organizatorzy? Przekonują, że padli ofiarą "kampanii dezinformacji zorganizowanej przez skrajną prawicę".

 
Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Pawłowicz napisała list do alkoholika Junckera. PRZECZYTAJ!

Charlie Hebdo MASAKRUJE muzułmanów: "Islam, religia pokoju… wiecznego!"

Redakcja malydziennik

Szokujące informacje na temat Grossa: najsłynniejszy polonofob jest także antysemitą!

Redakcja malydziennik
Ładuję....