CYWILIZACJA

"Fatima". Za to słowo można było w Rosji trafić do łagru

– Za powielanie orędzia fatimskiego, kilku franciszkanów zostało skazanych na kary więzienia. Dopiero po upadku komunizmu ludzie dowiedzieli się o Fatimie – opowiadał na antenie Telewizji Republika publicysta Grzegorz Górny.

Grzegorz Górny, autor książki "Tajemnice Fatimy. Największy sekret XX wieku", przypomniał, że Fatimia "nawet a szczegółowych mapach Portugalii nie była zaznaczana".

– W Portugalii panowały niepokoje społeczne, które zaczęły się od rewolucji 1910 roku. Zaczęło się prześladowanie Kościoła, zamykano klasztory, były wypadki skrytobójstwa księży, wrzucano bomby w tłum, ginęły dzieci. Kiedy Łucja wstąpiła do klasztoru, panowało w Portugalii prawo zakazu wstępowania nowicjuszkom do zakonu. Ona, żeby wstąpić do zakonu, musiała wyjechać do Hiszpanii – opowiadał publicysta.

Mówiąc o przesłaniu objawień fatimskich, Grzegorz Górny wyjaśnił, że "na najbardziej ogólnym poziomie jest to wezwanie do nawrócenia, pokuty". – Chodzi o wezwanie do nabożeństwa wynagrodzenia pierwszych pięciu sobót miesiąca. Matka Boża powiedziała, że "jeżeli ludzkość się nie nawróci, Rosja rozszerzy swoje błędy na świat, a warunkiem powstrzymania tego procesu będzie poświęcenie tego. To były małe dzieci, miały 7, 8 i 10 lat. Były niepiśmienne, kiedy usłyszały o Rosji, nie wiedziały, że taki kraj istnieje. Łucja myślała, że to imię sąsiadki. Były to dzieci, które trudno było uważać za logicznego adresata tego przesłania – wyjaśniał.

Gość Telewizji Republika przypomniał, że "to wezwanie było skierowane do papieża, do Rosji dotarło, kiedy już panował tam komunizm". – Za słowo "Fatima" można było w Rosji trafić do łagru. Za powielanie orędzia fatimskiego, kilku franciszkanów zostało skazanych na kary więzienia. Dopiero po upadku komunizmu ludzie dowiedzieli się o Fatimie – przypominał publicysta.

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

USA to największa potęga. Odtajniono setki nagrań z testów amerykańskiej broni jądrowej. ZOBACZ co czeka wrogów USA!

Polscy naukowcy opracowali tabletkę na powszechnie znaną chorobę oczu!

Redakcja malydziennik

Lewica ma zastrzeżenia do programu WDŻ. Według niego, dziecko od poczęcia jest człowiekiem!

Ładuję....